| AvalohAlyn a întrebat:

De ce,necredinciosii si ateii,vad doar "gunoiul" din ochii Bisericii si crestinilor si nu si lucrurile BUNE,DE APRECIAT! Ca exemplu:ca se construiesc atatea Biserici degeaba(considera ateii),bine dar cantinele si numeroasele proiecte de ajutor social,de ajutor,de consiliere,de gazduire,proiectele de apreciat si misionare etc? Cui le lasati?
Alt exemplu:preotii sunt hoti,nu exista Dumnezeu,afacere profitabila (asa cred ateii)dar INSA nu vedeti si preotii cu har,duhovnicii si monahii care si-au dat viata pentru CREDINTA? Oamenii de apreciat cu calitati morale extraordinare, care ajuta oameni? Asta nu se vede? De ce? Ce parere aveti? Ca ateu ce apreciati voi la Biserica si crestini?

PSbig grinaca va uitati la activitatea Arhiepiscopului de exemplu al Dunarii de Jos o sa vedeti zeci de proiecte de ajutor social si consiliere,zeci de fapte laudabile, o gramada de cantine deschise.De ce vedem doar raul si nu binele? DE CE?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Asa vor dracii sa vada, nici o alta credinta nu e blamata ca ortodoxia, la celelalte secte dracii ii fac sfinti

| Mădă0611 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

rolling on the floor)) Intr-o tara ortodoxa de ce te lovesti mai mult, de ortodocsi sau de mormoni? laughing Esti privit altfel daca esti ortodox sau mormon? Bine, mormonii sunt dereglati rau, dar tot crestini sunt, ii dadeam exemplu pentru ca sunt o secta noua.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu se generalizeaza

| Mădă0611 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Pai tu ai generalizat primul. Eu cand eram crestina (ortodoxa) ma uitam câh la catolici si bleah la pocaiti laughing Si acum ma uit asa, din obisnuinta, si fiecare om indoctrinat face asa cand da peste unul cu alta credinta. Cand intelegi mersul lucrurilor, te eliberezi de porcariile astea.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Mădă0611):

Si din ce secta zici ca te tragi acum?

| Mădă0611 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu apartin niciunei secte. Am inteles cum functioneaza creierul si organismul, nu am nevoie de basme si amenintari ca sa fiu om, de fapt sa fiu robot, ca om sunt acum. Ideea era alta oh go on

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Mădă0611):

Aaa aha!

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca sa inteleg ca tu castigi banii prin propaganda asta religioasa? te plateste bor, pai are si de unde doar au 4 miliarde de euro avere

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru U2lrish):

Crezi ca bor nu face propaganda pe net?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"nu si lucrurile BUNE"... pentru ca lucrurile bune sunt cu mult depasite de lucrurile rele.
"si-au dat viata pentru CREDINTA"... cum ramane cu cei care au fost ucisi din cauza crestinismului/crestinilor?
"De ce vedem doar raul si nu binele?"... hai ca mai repet o data : pentru ca binele este depasit cu mult de rau.

| mihaitaLGP a răspuns:

Am crezut ca incep sa ma urc pe pereti.
Nu inteleg de ce pentru tine/voi un om moral trebuie sa fie neaparat credincios.

Warren Buffet, al treilea cel mai bogat om din lume a donat 99% din avere pentru caritate.
Deci un ateu care este bun si fara DUMNEZEU.

Bill Gates alt ateu care a donat 26 miliarde $ pentru caritate.

Terminati cu propaganda asta ieftina, ce buni si iubitorii sunt crestinii iar ateii sunt lipsiti de moralitate, niste gunoaie.

Imbratisati si slaviti niste ipocriti cum e patriarhul Daniel.
Un gunoi care apare sa promoveze lipsa materialismului in timp ce el se plimba cu masini de 70.000 EURO.
Si mai nou acest cancer numit BOR vrea sa construiasca din banii MEI catedrala mantuirii neamului cand noi nu avem spitale, scolii si restul peisajului este macabru.

http://imageshack.us/photo/my-images/694/20630836105598064556110.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/217/42092536094710398978211.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/692/55828840867976921651515.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/19/69475382289768522182132.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/16/38559636592801682502447.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/10/somaliaw.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/443/20819336396247368824519.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/831/91573912561509588774483.jpg/

Răspuns utilizator avertizat