| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu le-a creat Dumnezeu pe femei mai puternice decat barbatii? Uraste Dumnezeu femeile?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca le crea pe ele mai puternice inseamna ca ura barbatii?

| halogen001 a răspuns:

Dumnezeu e un personaj imaginar de poveste si nu a creat nimic. Omul e rezultatul evolutiei si selectiei naturale. Acelasi lucru se poate observa si la alte vietuitoare.

| CostinAlamariu a răspuns:

Depinde la ce te referi prin puternice. Daca te referi la masa musculara pur si simplu nu era nevoie. Exista deja barbatii care sa faca treaba ce necesita forta mai mare. Ce rost ar mai avea sa fie si femeia puternica?

In schimb femeile au o altfel de putere. Au o rezistenta emotionala mai mare, au puterea de a purta in pantece un copi si de a da viata. Asta e o putere cu adevarat de laudat

| Meme10Meme a răspuns:

Nu stiu

| Antisistem11 a răspuns:

De fapt conform Apocalipsei lui adam atat eva cat si adam erau mai puternici decât creatorul lui.

| Rihanna20B a răspuns:

Nu le urăște dar femeile au fost lăsate asa ca să se deosebească de bărbați.
Bărbații sunt puternici și fetele sunt delicate.