| OctavianDanielMaria a întrebat:

De ce numai zeul evreu si cel musulman sunt invizibili? Din cate stiu eu in alte religii erau vizibili, chiar comunicau cu oamenii.Exemblu :Zeii din Grecia antica. Locuiau pe muntele Athos.

9 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Saracul munte Olimp...
Ai dat-o de gard boss.
Am mai gasit o "sclipire" de-a ta "în 4 Septembrie | dany1988 explică:
P.S. Pe intuneric cine l-a creat?"
Daca tu (sau oricare intelept de pe aici) sunteti in stare sa o contraziceti pe asta:
https://www.tpu.ro/go-to-answer/16580921/
...ma mai ocup de intrebarile tale...si mai inveti cate ceva.;)
Daca nu... ramane valabila prima propozitie:
Saracul munte Olimp!
Unii dintre voi sunteti de o cultura... :D

Răspuns utilizator avertizat
| Darkmagic a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mda... rolling on the floor
La astfel de "comentarii" si o astfel de "intrebare"...nu se poate raspunde decat cu o intrebare asemenea:

De ce neutrino este invizibil?
Din cate stiu eu, cativa au fost captati de catre... IceCube! big grin

Acum...ca pentru inculti Ice Cube e doar un rapper, iar pentru fizicieni IceCube e un...Detector, aici nu mai e vina mea.
Este FIX diferenta dintre un religios care isi vede Dumnezeul oriunde, si un ateu care vede pe muntele Athos... zeii de pe muntele Olimp! big grin

Te mai duci pe la scoala boss, (chiar si asa, spart!), mai inveti despre Athos, Porthos si... Olimp, apoi mai discutam. big grin
Spor! happy

Răspuns utilizator avertizat
| 6684464 a răspuns:

Nu degeaba se spune ca omul ar alege sa creada o minciuna frumoasa decat un adevar urat.