| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

De ce preotii care i-am cunoscut au avut idei diferite (ambii ortodoxi). Unul spune ca nu se poate trece din Iad in Rai si nici invers. Unul imi zice ca daca cei de pe pamant se roaga pentru ei se pot intoarce in Rai (daca is in Iad).

Deasemenea am auzit ca, animalele dupa ce mor nu se mai duc nicaieri. Eu cred ca se duc in Rai deoarece, Raiul este prezentat frumos si cred ca ar fi prea pustiu fara animale in acel "taram de basm". Animalele nu sunt asa de spalate pe creier cum sunt oamenii rai. Voi ce credeti?

31 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns (pentru Holiday):

Exact...tu spui!