| anonim_4396 a întrebat:

De ce românul înjura în principal pe Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Asta arata decaderea morala la care am ajuns ca popor.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De crestini ce sunt cu numele

| Teffan a răspuns:

Romanul iti injura in principal mama si mortii.
Nu dumnezeul.

| xerxes1 a răspuns:

Pentru ca in adancul sufletului stie ca zeul crestin este doar o gogorita inventata de biserici ca sa-si mentina puterea.

| VelaJohnny a răspuns:

Pentru ca e un neam credincios, format din peste 90% din persoane care se declara crestine. Daca nu ar fi crestini, ar injura de Vișnu, Marduk, Maradona sau printul Filip al Marii Britanii.

https://www.youtube.com/watch?v=rCULkPN1gOA

| RAY a răspuns (pentru VelaJohnny):

Asa e, proasta educatie, cultura

| Teffan a răspuns (pentru VelaJohnny):

Marduk?

https://www.youtube.com/watch?v=EUWOqr_AJvI

De ce i-ai injura pe frumosii de la Marduk?

| gabicoo a răspuns (pentru Teffan):

Marduk era zeitatea pricipala in Babilonul antic.
Nu cred ca s-a referit la trupa ta preferata.

| Teffan a răspuns (pentru gabicoo):

Stiu ca nu s-a referit.
Faceam si eu o gluma, vulture.

Trupa Marduk, nu ascult.
Doar stiu de existenta ei.

| VelaJohnny a răspuns (pentru Teffan):

laughing si eu stiam de trupa aia, daca dai la imagini pe google gasesti poze cu membrii mai degraba decat cu zeitatea respectiva. Cum crezi ca am descoperit-o? laughing

| Teffan a răspuns (pentru VelaJohnny):

Da,la fel cum daca scrii gorgoroth nu iti da un tinut din universul stapanul inelelor de Tolkien, iti da trupa Gorgoroth.

https://www.youtube.com/watch?v=mxDiKSHqBIc

Vulture,uite,trupa asta o ascult. :))

| sanboss a răspuns (pentru VelaJohnny):

Declaram a fi crestin in interior si in exterior scoatem pe gura ce ar trebui sa mearga in hazna.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Pentru ca in subconstient toti romanii stiu ca dumnezeu nu exista si injuratura isi pierde valoarea de blestem