| dany1988122 a întrebat:

De ce s-a enervat zeul iudeo-crestin-musulman pe oameni ca ingerii lui au facut copii cu feetele lor? Si nu erau si ingeri feminini?

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Si mai ales cum au reusit cand un inger biblic arata asa:

https://ashokstambh.com/......tattoo.jpg

| CostinAlamariu a răspuns:

Din ce punct de vedere vrei explicatia? din punct de vedere musulman, crestin sau iudeu?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Toate

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Nu exista o explicatie din toate punctele de vedere. 3 religii diferite au 3 interpretari diferire ale textului. De aia iti tot zic ca nu are sens sa zici "zeul musulmano-crestin" sau cum zici tu. Pentru ca pentru musulmani exista o teologie diferita de a crestinilor. Efectiv nu are sens. Cand pui o intrebare spune pur si simplu "Dumnezeu" si atat

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

3 religii diferite cu acelasi zeu rolling on the floor

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Daca e acelasi zeu n-ar trebui sa aiba aceleasi caracteristici?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu neaparat. Fiecare interpreteaza cum vrea, dar si Allah tot pe Adam l-a creat.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Dacă fiecare il interpreteaza in alt fel inseamna ca nu e aceeasi idee ci sunt 3 idei diferite, corect?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Ba da, e. Sa iti dau un exemplu: Daca eu zic ca Daniel din fundul curtii mananca e facut de Marin din fundul curtii, si Marius zice ca Daniel din fundul curtii e facut de Matei, inseamna ca amandoi credem in Daniel

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Nu, Daniel e Daniel prin caracteristicile lui exacte. Daca amandoi ne contrazicem in privinta caracteristicilor lui Daniel inseamna ca credem in 2 conceptii diferite de Daniel

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu. Ee ilogic ce zici.