| dany1988122 a întrebat:

Care a fost mai inainte? Zeul iudeo-crestin-musulman, sau casa lui?

6 răspunsuri:
| Raullalu a răspuns:

Intrebarea nu este destul de clara.
Din datele curente reiese ca Dumnezeu nu are un inceput.
Dumnezeu nu este una si aceeasi cu Allah.

| dany1988122 explică (pentru Raullalu):

Ba e Allah, ca AllaH tot pe Adam l-a creat, musulmanii ii recunosc ''minunile'' lui Jesu, o recunosc si pe Maria ca mama a lui Jesus, etc. Si unde locuia?

| dany1988122 explică (pentru Raullalu):

Cum se manifesta Barbosul fara timp?

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Plus ca e ilogic sa existi dintotdeauna. Nimeni nu e dintotdeauna.

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Si ce inseamna ''intodeauna'' in timp?

| Raullalu a răspuns (pentru dany1988122):

Alah nu este Dumnezeu, Alah e unul din zeiii triburilor arabe, triburi ce aveau 300 de zei.
Faptul ca a copiat cateva din lucrarile lui Dumnezeu nu il face de asemena Dumnezeu.