| dany1988122 a întrebat:

De ce zeul iudeo-crestin-musulman blestema? Nu e pacat blestemarea? De ce zeul iudeo-crestin-musulman omora oameni? Crima nu e pacat?

16 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Boss, scrie numele scurt ca e cringe sa citesc 4 cuvinte in loc de 1. Si nu, nu e pacat, ca doar oamenii pot pacatui laughing)) Regulile nu se aplica pentru zei.

| dany1988122 explică (pentru Wr3nch):

Nu ai vazut ca nu le place ''Barebosul''? rolling on the floor

| mentholinks a răspuns:

Te-a facut sa fii obsedat de el acest zeu de care tot intrebi.

| oglindasultanului a răspuns:

Ai o relatie cu EL de micA, si din cauza normelor sociale, trebuie sa faci si tu ceva. Am vazut eu baietasi care imita femei, dar asta e asa jenantt. Draga, iubitu tau, nu poate fi acuzat de aceasta crima, pentru ca tu ai dreptul sa alegi daca sa iti "distrugi" viata astfel.

| bettybetty a răspuns:

Păcat este orice neascultare de Dumnezeu.
Deci nu, El nu păcătuiește. Și crima ca păcat?
Este, dar mai trebuie și gândit de ce este. Fiindcă nu tu dai viața, nu tu creezi, ci El. Și cum un olar își poate sparge vasul, un tâmplar își poate sparge mobila, așa și Dumnezeu care e creator, poate omorî. El face, El distruge...fie că îți convine fie că nu

| dany1988122 explică (pentru bettybetty):

Serios? rolling on the floor ''Eu sunt un judecator''. Daca nu ma perii, te pedepsesc. Nu e asa ca sunt un judecator drept? rolling on the floor

| dany1988122 explică (pentru bettybetty):

Deci Barbosul nu pacatuieste daca face vreo crima? Asta funny. rolling on the floor Eu dau viata. Mai invata un pic de anatomie. Tu de unde ai aparut?

| dany1988122 explică (pentru bettybetty):

Deci parintii tai nu ar face nimic ilegal daca te-ar omor, ca ei te-au nascut, nu? Ce logica ai. M-ai spart. https://ro.wikipedia.org/wiki/Sindromul_Stockholm

| dany1988122 explică (pentru bettybetty):

Daca Barbosul da viata, atunci sa dea fara ajutorul ''creatiei'' sale. Sau nu poate? rolling on the floor

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

Nu am vazut nici nu am auzit ca s-ar fi nascut cineva din senin. rolling on the floor

| dany1988122 explică (pentru bettybetty):

Inorogul meu e mai tare decat Barbosul. El a desenat un cerc patrat pe pamant, si el exista dinainte de infinitate.

| dany1988122 explică (pentru bettybetty):

Asta e tare. Sa fi tu zeu atotputernic si sa ai nevoie de o salbatica analfabeta ca sa il nasti pe Jesus. Stai ca s-a mai nascut cineva in felul asta. Ioan Botezatorul. rolling on the floor Deci si Ioan ar fi fiul Barbosului rolling on the floor