| AntoniaOrman a întrebat:

De ce se spune ca este pacat sa asculti muzica/sa canti in Vinerea Neagra?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

E prima dată când aud despre așa ceva!
Totuși am căutat câteva informații despre asta, sperând că îți voi putea răspunde la întrebare. Ce-am găsit? Numai abureli, nimic concret. Toată lumea își dă cu părerea, și atât.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E doar un zvon, nu e adevarat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine spune asta

| SimpluAndrei a răspuns:

Stiu si eu chestii din astea. Nu e doar asta, mai e ca nu poti sa asculti muzica sau sa canti sau sa dansezi sau sa fii vesel o saptamana dupa ce ti-a murit cineva important din familie...dar eu le consider zvonuri, ceva neadevarat, nu cred ca ceva de genul acesta sa ne oblige sa nu facem ceva ce ne place sau sa nu fim fericiti.
Bafta! happy

| jackpot9 a răspuns:

Asa se zice dar nu este nimic adevarat.

| Onyx21 a răspuns:

E un zvon...nu e neaparat adevarat. Nu este un pacat sa asculti muzica sau sa canti in Vinerea Mare. big grin