| raMLesS a întrebat:

De ce se uita crestinii la filme deocheate? De ce fac s*x in afara casniciei? De ce au fantezii cu alte femei sau de ce se uita dupa fundurile lor? Religia spune ca astora ar trebui sa li se scoata ochii.

Le insufla Satan ganduri crestinilor? Sunt ei posedati de demoni?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Privind si celelalte intrebari, eu nu inteleg ce intelegi tu prin crestini( asta daca nu pui intrebarile degeaba, dar nu am zis asta).
Intelegi un grup de oameni care merg la biserica si incearca sa poarte denumirea de "crestini", care sunt catalogatica si religie, in comparatie cu alte religii? Adica ceilalti nu sunt crestini?
Sau intelegi persoane care cred in existenta lui Dumnezeu si atat?
Intreb pentru ca unele persoane chiar incearca sa inteleaga si sa raspunda serios la intrebare ( sa nu faca prea mare efortul).

Faptul ca eu sunt crestin ca si religie si ma uit la asa ceva, ma face tot una cu unul care merge in fiecare zi la biserica si nu vrea sa auda de asa ceva?
La fel si in cazul unei persoane de religie apartinand islamismului sau altor religii cu regulile lor?

Sa inteleg ca nu crezi in Dumnezeu? Pentru ca altfel nu cred ca ai fi pus o asa intrebare.
Nu poti incerca sa gasesti niste intrebari logice la care nu exista un raspuns la fel de logic si care sa nege aceasta existenta, formulate intr-un mod in care se vede ca nu au scop informativ. In care se vede ca nu e pusa la modul cel mai serios.

Bine... nu ca ar fi o problema, dar am vazut mai multe astfel de intrebari si nu mi se par decat spam (in cel mai rau caz, evidentwinking ).

Daaaar, sa raspund la intrebare totusi, ei se uita ca nu considera in asa mare pacat acest lucru, necunoscand "poruncile" crestine. Cred.
Nu cred ca le insufla Satan ganduri, de altfel cum nu cred in Satan :/, cu atat mai putin in demoni (desi m-a cam speriat filmul Conjuring, daca tot a venit vorba :/ ).

Pe langa asta, doar zic asa... poate mai citeste cineva si nu incearca sa isi mai iroseasca timpul explicand la astfel de intrebari, cu seriozitate.
Nu poate cineva asa de usor sa se trezeasca iluminat si sa intrebe sau sa creada ca isi da seama de ce inseamna crestinism sau alte religii. Despre existenta Fiintei, despre viata si moarte (mai ales raspunzand la astfel de intrebari, caee nu sunt la trivia). Aceste lucruri sunt la nivel... mai mult decat mondial. Mai mult decat am putea intelege.
Si nu cred ca ar trebui sa mai folosesti termenul "crestini" ca pe niste oaneni dintr-un sat indepartat, care nu stiu sa isi traiasca viata ca atare. Am dedus, posibil sa ma insel, nu?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Hammurabi a răspuns:

Așa e.
Satan le insuflă gânduri doar creștinilor.
Celorlalți le insuflă gânduri Ramses al III-lea.
laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Iar promovezi toleranta fata de homosexuali, pintre preoti si calugari/calugarite!?winking laughing laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posedati de demoni? Pai crestinele sunt posedate...dar sub 20 eu nu le-as numi demoni. Eventual demonişori.