| capitanul18 a întrebat:

De ce sunt religiosii homofobi daca Iisus a avut doi tati?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca consideri ca alegerea cuiva nu e buna, nu inseamna ca ti-e frica, ai fobie de cineva. Crestinii sunt convinsi ca Biblia e cartea in care Creatorul universului, al omului deci si al sexului se reveleaza pe Sine.
Biblia spune=Mania lui Dumnezeu se descopera din cer impotriva oricarei necinstiri a lui Dumnezeu si impotriva oricarei nelegiuiri a oameilor care inabusa adevarul in nelegiuirea lor... Dumnezeu i-a lasat prada necuratiei, sa urmeze poftele inimilor lor, asa ca isi necinstesc singuri trupurile, caci au schimbat in minciuna adevarul lui Dumnezeu si au slujit si s-au inchinat creaturii in locul Creatorului...Din acest motiv Dumnezeu i-a lasat in voia unor patimi scarboase, caci femeile lor auschimbat intrebuintarea fireasca a lor in una care este impotriva firii.Tot astfel si barbatii au schimbat intrebuintarea firesca a femeii, s=au aprins in poftele lor unii pentru altii, au savarsit barbat cu barbat lucruri scarboase si au primit in ei insisi plata cuvenita pentru ratacirea lor lor( posibil sida, boli venerice). Fiinndca n=au cautat sa pastreze pe Dumnezeu in cunostinta lor, Dumnezeu i-a lasat in voia mintii lor blestemate, ca sa faca lucruri nepermise.ei nu numai ca le fac, dar si gasesc de buni pe cei ce le fac.(Romani 1)
Etimologic cuvantul pacat vine de la grecescul harmatia care inseamna a rata tinta. In acest caz, Dumnezeu a creat sexul pentru a fi practiat intre un barbat si o femeie care sunt casatoriti.Cine face altfel, rateaza scopul pentru care a fost creat sexul, adica pacatuieste.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu ti se pare ca exista o mica-mare diferenta intre doua persoane umane de acelasi sex si Dumnezeu Tatal ca fiind Tatal real al Mantuitorului si Iosif nefiind nimic mai mult decat un tata legal?

| Meme10Meme a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Nu stiu de ce il consideri pe tip analfabet ca nu deduc vreo greseala. Sa inteleg ca Dumnezeu e hermafrodit?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Pune-ti ochelarii. N-am zis niciodata că e analfabet

| Meme10Meme a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Pai citeste si tu ce ai zis rolling on the floor

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Te sfatuiesc sa mai citesti odata, si de data asta cu atentie si ochelarii pe ochi

| Meme10Meme a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Ok,stai sa mai beau niste laptic. Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh... Ok, vad ca ai zis de atei ca sunt analfabeti. Deci, ai generalizat

| CostinAlamariu a răspuns (pentru Meme10Meme):

Lasa trollul. Sunt sigur ca ai vazut si tu ce am zis de fapt. Nu e foarte matur sa faci pe prostul

| Meme10Meme a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Lasa,ca nu intelegi nimic

| CostinAlamariu a răspuns:

Dar de ce m-aș aștepta de la onesitate de la oamenii-alfabet...

| Antisistem11 a răspuns:

Doi tați? Explica mi si mie.