| Meme10Meme a întrebat:

De ce toată lumea zice ca creștinismul este o religie monoteista? Eu vad ca are cel puțin doi dumnezei

Răspuns Câştigător
| Holiday a răspuns:

"...și matematica de clasa a IV-a e greu de înțeles..."

Matematica nu e punctul forte al Bibliei, ba chiar dimpotriva. Biblia pusa in cifre e un rahat si mai mare decat e in litere.

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

În basme, un balaur, chiar dacă avea şapte capete, era un balaur. Nu doi, nu şapte. happy

| Meme10Meme explică:

Ești martor? Zi sincer

| Antisistem11 a răspuns:

Trei Dumnezei Tatăl Fiul si Duhul Sfânt.au încercat unii sa explice ca sunt trei persoane dar aceeași substanta.greu de inteles oricum.