| gaby37 a întrebat:

De ce toti oameni traiesc zilnic in pacat

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru ca se complac in pacat, si nu iubesc pe Dumnezeu, nici rugaciunea.

| FucktheSystem a răspuns:

Ca să se mire p... pocăiții.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Pentru ca nu stiu gramatica limbii romane?

| KlaraWeiss a răspuns:

Pentru ca asa vor.

| Dumnezău a răspuns:

Ca ne place!

| lifeForJesus a răspuns:

Pentru ca le place...din păcate...

| Maidanezul a răspuns:

Pentru ca suntem oameni.Dar pacatul are multe trepte aici e problema. Omul poate interveni sa nu se materializeze.

| Hombre a răspuns:

Desi este 05:34 ma uit in pat si vad niste craci dezveliti, cota apelor este in crestere si pacatul ma atrage puternic fara sa ma pot opri, asta e, iarta-mi Doamne pacatele ca maine fac altele.

| ZvT a răspuns:

Ce e pacat si ce nu e? Cine este capabil sa decida pentru toti? Pacate faci atunci cand comiti infractiuni si ajungi la puscarie, nu la dracu si nu toti ajungem acolo.

| gaby37 explică (pentru ZvT):

E pacat si sa injuri ma

| ZvT a răspuns (pentru gaby37):

Cine spune? Daca eu nu am voie sa te fac prost tu cum iti dai seama de parerea mea despre tine.

| Swifthammer a răspuns (pentru ZvT):

Nu ne pasa de parerea ta. Si daca ai fi citit Metafizica Moravurilor scrisa de Immanuel Kant ti-ai fi dat seama ca nu exista moralitate in absenta Lui Dumnezeu, asa ca Dumnezeu decide ce e bine si ce-i rau.

| ZvT a răspuns (pentru Swifthammer):

Cica ''nu ne pasa''... In numele cui vorbesti? Esti vreun lider si nu stiam. Daca tot de dai tu asa citit, raspunde-i baiatului la intrebare, nu cauta sa fii bagat in seama.

| Maidanezul a răspuns (pentru Swifthammer):

Daca eu ii dau cu parul in cap la un om, unde este decizia lui Dumnezeu ca parul este in mina mea si ala e lat pe jos

| Minks a răspuns:

De ce n-ai invatat cand sa folosesti semnul intrebarii?

| Swifthammer a răspuns:

"Cica ''nu ne pasa''... In numele cui vorbesti?" - In numele tuturor celor care ne-am saturat de posturile tale fara pic de substanta.
"Daca tot de dai tu asa citit, raspunde-i baiatului la intrebare, nu cauta sa fii bagat in seama.". Ok! "De ce toti oameni traiesc zilnic in pacat". Pentru ca oamenii nu vor sa asculte de Dumnezeu, si neascultare e pacat.
@Maidanezul "Daca eu ii dau cu parul in cap la un om, unde este decizia lui Dumnezeu ca parul este in mina mea si ala e lat pe jos". Dumnezeu nu decide, El iti face cunoscuta voia Lui, tu decizi daca vrei sa o respecti sau nu. In cazul de fata, voia Lui este sa iubesti pe cei din jur, si mi-e foarte greu sa cred ca a da in cap cu parul e vreun gest de dragoste.
"Tu iubesti ceva ce nu exista?". Daca crezi tu ca Dumnezeu nu exista, e doar parerea ta, dar asta nu schimba realitatea.

| VladimirPutin a răspuns:

Nu mai traii!

| anka89 a răspuns:

De ce? Pentru ca tot ceea ce facem in ziua de azi ii pacat, asta bineinteles in afara de faptul sa te rogi si sa mergi la biserica.Te-ai gandit vreodata ca si serviciile noastre ar putea fi pacat.De exemplu: sa lucrezi ca ospatar, ooo da ii pacat deoarece servesti bautura alcoolica si mancare care nu ii de postlaughing dar mai ales in cazul in care dansezi la o nunta asta da pacat.De fapt tot ceea ce te face sa te simti bine ii considerat pacat.Si eu ma intreb:ce ar trebui sa fac sa nu mai pacatuiesc? deoarece am fumat(m-am lasat de 3 saptamani),am baut(doar la ocazii),dar ma gandesc ca a fost pacat si asta si cel mai important inca mai intretin relatii sexuale cu prietenul meu si nu suntem casatoritilaughing
Deci se sa facem sa nu mai pacatuim? aceste lucruri le facem zilnic,offff si multe alte care nu sunt pacate, dar totusi sunt considerate de catre asa zisii credinciosi.
In concluzie orice lucru, fapt.gluma etc ne face sa simtim bine sau sa radem ii considerat pacat.
Dee injuraturi nici nu mai pomenesc, dar cum sa nu iti vina sa mai arunci cate una in situatia in care ne aflam in general.Pentru ca nu am auzit pe nimeni la nervi sa zica "ajuta-mi Doamane!"

Si nu cred ca ii vorba ca nu ne pasa, dar arunca o privire in jur, pur si simplu asta i viata de zi cu zi.
Si despre viata eu nu stiu decat ca "Una singura avem si merita traita".
Succes si tie!

| dennis17 a răspuns:

Pentru ca Biblia ne spune ca ne-am nascut pacatosi chiar din pantecele mamei noastre. Cum ai vrea sa traiesti?

| gaby37 explică (pentru dennis17):

Nu stiu da vroiam si eu sa vad dc

| WeeD a răspuns:

Uita-te`n jur si iti vei da seama.

| Trolli a răspuns:

Un pacat mare e sa nu cunosti gramatica limbii romane.