| Ievi a întrebat:

De ce se bucura ala de sus de viata?
Am eu o problema daca nu pot sa-mi traiesc viata? Am depresie cand ma gandesc la oameni.
De ce urasc pe toata lumea?
De ce am sentimentul ca as bate, tortura oameni din placere?
Am eu vreo problema?
Il injur pe d-zeu zilnic (din 5 in 5 min)

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai o problema.
In primul rand, devino ateu, nu sta sa injuri o divinitate muta.
In al doilea rand, fa ceva cu viata ta. Gaseste un job sau un hobby in care sa pui toata ura ta.
Fa box, sau alearga la maratoane.

| Mosotti a răspuns:

Ai mari probleme, pentru bipolaritate la psihiatru, pentru celelalte la psiholog, altfel nu vei rezolva.
Cine stie ce traume ai din copilarie.

| Emma30555 a răspuns:

Ai probleme, mergi la un psiholog, psihiatru, poate ai traume, depresie, lumea nu te afecteaza cu nimic tu nu poti sa fii fericit si pentru asta poate ai nevoie de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești iritat,este un simptom al depresiei furia. "De ce urăsc pe toată lumea" - probabil ești antisocial,sau de fapt te urăști pe tine însuți la nivel inconștient și ai impresia ca datorita oamenilor ai aceste stări și ești nefericit, dar de fapt din cauza ta se datorează totul,tu te urăști de fapt pe tine,nu te acepti asa cum ești, și te "devalorizezi",te autosabotezi,ai stima de sine foarte "degradata", ai o percepție eronata asupra ta și asupra societății, de fapt depresia te face sa îți urăști și disprețuiești propria existenta, ea da niște simptome care trebuie înțelese, apoi lucrat la ele invidual, sau la un psihoterapeut, medic Psihistru.
Este de altfel posibil sa ai și tulburare obsesiv compulsiva, de aici și aceste ganduri involuntare care te fac sa gândești ca ai fi un psihopat, un tip malefic.

| Ievi explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns am sa iti explic mai bine problema pe care o am.
Treaba e ca stiu problemele dar nu stiu cum sa le fixez.
In primul rand sufar de bipolaritate
Doi la mana sufar de idolaritrizare (ma cred zeu)
3 la mana nu suport sa vad oameni cum traiesc in jurul meu. simt ca numai am controlul asupra lor si ma irita in subconstient
4 la mana, recunosc, imi place sa dau cu hate in cine apuc(asta fa cdeja) dar mi-ar face mai mare placere sa chinui pe cate unii daca s-ar putea; D bine intales
Cel mai mai mult urasc multimea, cand vad oameni in multime e clar, zic in gand, "uite turma, prosti, hua, stai ca va dezbin eu si va dau foc, la ghena cu voi;]" pentru ca altfel mereu se pun toti impotriva mea, ba da mereu esji nebun? mereu se unesc impotriva mea, ii inteleg intr-un fel recurg la multime ca oamenii cred in inima lor ca cand sunt mai mult prind curaj etc mai multi= mai puternic etc dar eu nu gandesc asa.
Si cel mai mult urasc (mai presus de locul1 ) sa vad persoane ca si mine, ma refer ca tu ai zis ca ma uarsc, dar nu e deloc asa, ba din contra eu ma iubesc, si invidez pe alti, si nu pot sa suport rivalitatea sau egalitatea, daca vad pe careva ca face talente ma duc personal si il fac sa renunte, prima data ii distrag atentia, dupa imi bat joc de el probabil indirect (subtil) si il fac incet incet sa prinda teama de mine. dupa daca vad ca renunta ma simt fericit si plec. daca nu renunta si face opusul (zambeste si comenteaza) incerc sa-i atrag pe toti impotriva lui si eventual i fwt una in cap daca il prind singur si problem solved. asa gandesc eu.
Sincer fara ascunse, ma simt bine cand am puterea asupra altora, i-as tine numa jos as rade de ei, ca sa-i fac sa stie cine detine controlul, in felul asta nu ar mai indrazni nimeni nici macar sa incerce sa ma infrunte.
Cand i zdorbesc pe cate unii efectiv simt o energie cum se umple in stomac si in creier relaxat se elibereaza dopamina etc
Altfel nu pot sa dorm linistit. tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ievi):

Da, grandomania e un "simptom" tipic la bipolari,chiar și unele episoade recurente de psihoza. Tu îți vezi de scopul tău, nu trebuie sa te intereseze,,mulțimea " nici mie nu prea îmi plac romanii și țiganii, mi se par prea primitivi și needucați, bârfitoari și inculți, dar îmi vad de-a-le mele,știu oricum ca nu sunt toți asa,ca unii sunt buni ( rar ce-i drept).
Da, ești antisocial, și ai și mici elemente de sociopat, dar e posibil sa fie și o forma ușoară de psihoza, sa ai puțin realitatea distorsionata, ganduri compulsive ai 100% asa sunt gândurile astea involuntare,meditezi prea mult, și o faci cu multe hate si ostilitate asupra celor din jur,a societății, totul se întoarce ca un bumerang asupra ta,tot hate-ul,ura aia cumulata te adâncește și mai mult în problemele prezentate de tine,chiar îți fac foarte mult rău, orice gând are o repercusiune asupra psihicului,asupra vieții, gândurile negative atrage Raul și problemele ca un magnet,îți uratesc foarte mult sufletul, psihicul și chiar fizicul ca facă psihicul suferă; suferă și fizicul, ambele sunt în tandem,in armonie.
Cred ca ar trebui sa faci un sport de contact sa te eliberezi de toate gândurile negative și ostile, asa te vei descarca, te vei simți mai bine cu tine însuți, tu nu te simți bine cu tine de aia urăști pe alții chiar dacă spui ca te iubești eu nu cred o iota!
Bipolaritatea este o tulburare care nu se poate vindeca sub nici o forma, dar cu tratament psihiatric se poate trai ok cu tulburarea asta, ca un om normal, și cu psihoterapie cognitiv-comportamentala.

| Ievi explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru explicatii. Da este adevarat ca se cam intoarce, am vazut de multe ori si involuntar.
Sportul te elibereaza de strsul psihic e adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce vad aici nici tu nu esti mai bun, eu zic in felul urmator, decat sa faci pe desteptu in mediul virtual si sa te iei de oameni nevinovati, mai bine iti faci o viata, ca din ce se vede cauti atentie nu ai ce freca, mars la munca analafet mic si virgin. El vorbeste de oameni prosti dar tu nu ajuti pe nimeni din ce vad in raspunsurile tale iti cam place sa mananci ****, si sa cersesti atentie si mila rolling on the floor) esti trista c0itza arunca-te

| Ievi explică (pentru anonim_4396):

Acum observasem mesajele aluia, stai linistit ca nici nu-mi bat capu cu astfel de specimene. E usor sa comentezi aiurea cand nu esti in situatie. Dupa gandirea unora ca el, daca ai probleme si incerci sa le rezolvi ar trebui sa te ia la bataie lol. Ce gandire de capsoman. Inloc sa ajuti un om daca are probleme, mai bine il faci prost si iti bati joc de el..doamne ce jeguri de oameni.

| SimplyBlue a răspuns:

Sigur ai probleme.