| dany1988122 a întrebat:

De ce uraste zeul iudeu ateii? Ca si el e ateu.

35 răspunsuri:
| ania a răspuns:

" in zilele din urma vor veni batjocorotori plini de bstjocuri, care vor trai dupa poftele lor si vor zice-
Unde este promisiunea venirii Lui? ...Domnul nu intarzie in implinirea promisiunii Lui cum cred unii ci are O INDELUNGA RABDARE PENTRU VOI SI DORESTE CA NICIUNUL SA NU PIARA CI TOTI SA VINA LA POCAINTA" 2 Petru 3: 3, 4, 9

| dany1988122 explică (pentru ania):

Petru era analfabet. Deci nu stia sa scrie. Cum de a scris carti daca nu stia sa scrie?

| dany1988122 explică (pentru ania):

De fapt Petru si Ioan ''Şi văzând ei îndrăzneala lui Petru şi a lui Ioan şi ştiind că sunt oameni fără carte şi simpli, se mirau, şi îi cunoşteau că fuseseră împreună cu Iisus;
14. Şi văzând pe omul cel tămăduit, stând cu ei, n-aveau nimic de zis împotrivă,''. Faptele Apostolilor 4:13-14

| RAY a răspuns:

De fapt nu scrie atei nici unde în Biblie, sa ucideți pe cei care nu cred ca eu sunt bossul cel Mare, pentru ca Dumnezeu judeca în mijlocul zeilor, e ca Zeus, nu scrie de atei, pentru ca nu ești qteu dacă nu crezi în iahve, un ateu nu crede în nici un zeu, creștini nu cred în un zeu in afara de iahve sunt semi atei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Imi pare rău că dacă continui, o să scap de tine, te ignor.

| dany1988122 explică (pentru sadrian46):

Ce e asta? rolling on the floor Ce minte de copil. Te ''ignor'' eu, ca sa nu te mai obosesti. Te-a bagat cineva in seama personal? M-ai spart

| mentholinks a răspuns:

Tot virgin ai ramas?

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru mentholinks):

Mai virgin ca seba2013 nu

| dany1988122 explică (pentru andreisergiu123456789):

Aha, ''prietenul meu'' cel mai bun

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru dany1988122):

Nici de aia nu suntem

| dany1988122 explică (pentru andreisergiu123456789):

Ma, tu esti seba2013 rolling on the floor

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru dany1988122):

In ce univers?)))))))))00

| halogen001 a răspuns:

Bărbosul e portavocea omului mincinos căruia nu-i plac oamenii raționali care nu se lasă înșelați cu povești primitive, puerile, fanteziste și absurde.

| CostinAlamariu a răspuns:

1) nu îi urăște. E fix invers. Ateii Îl urăsc pe El.
2) nu e ateu

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu e ateu? In ce zeu crede? Ma, tu habar nu ai ce inseamna ''Ateu''. rolling on the floor

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Un ateu e cineva care nu crede în existenta divinitatii. Dumnezeu crede în existenta divinitatii.

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Prefer sa nu cred in nimic dar sa fiu fericit.

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Deci exista un zeu mai mare dacat Barbosul?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Nu stiu despre ce barbos vorbesti. Si iti interzic sa mai folosesti cuvantul asta cand vorbesti cu mine

| CostinAlamariu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

În caz că n-ai observat, nu cu tine vorbeam. Faptul ca te bagi ca musca în balegă nu îți onorează deloc cauza

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

In caz ca n ai observat ii luam apararea.))))
In caz ca n ai observat ai inceput sa devii prea frustrat cu altii, auzi la el "iti interzic sa mai folosesti cuvantul asta cu mine".laughing)

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Tu pana la urma ce esti?
Theist, Deist?
Ca sa stiu cum imi aleg cuvintele, pentru ca pana acum nu mi-am dat seama ce esti.Un alt raspuns decat unul de mai sus SAU MACAR ASEMANATOR, care va fi de forma"ce vrea muschiul meu", va fi considerat de mine frustrare de nivel mare.Deci ce esti?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Ma scuzi, n-am realizat ca îi iei apararea iubitei tale la ananghie. Nici nu văd cum ar putea fi considerata o aparare avand in vedere ca ti-ai spus doar parerea despre proprile alegeri in viata (cum e asta un argument mai exact?)

| andreisergiu123456789 a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Mai da cu hate ca mi place, toata ziua o tin asa)))
Acu sa zici ca te hartuiesc, plangi.)))

| CostinAlamariu a răspuns (pentru andreisergiu123456789):

Nu e hate, te-am intrebat cum e ala un argument. Nu stii sa-mi raspunzi?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Imi interzici? rolling on the floor

| Theo94 a răspuns:

De unde stii ca ii uraste?

| dany1988122 explică (pentru Theo94):

Nu zic crestinii asta?

| Theo94 a răspuns (pentru dany1988122):

Unii si aia vorbesc in numele unei entitati care nu au vazut-o sau simtit-o niciodata.

| dany1988122 explică:

Unii mai au si minte de copil. Cu texte ca astea vii tu? Scapi de mine cand te bag eu in seama, nu invers, ca nu te oblig eu sa ma bagi in seama. Presupun ca stii ca e tot aia daca ma ignori, ca eu tot pot posta. Sau nu stiai? =-)) Dar tu nu imi mai poti raspunde, stiai, nu? rolling on the floor

| andreisergiu123456789 a răspuns:

Man n-ai sa castigi in fata crestiniilor cu intrebari din astea.Pentru ei asta e simplu"ca el ne a creat si are pretentia sa nu creada nimeni in altii decat in el".Mai bine te ai lega de faptul ca nu s-a facut atat de remarcat in lume pe cat trebuia, nu ne-a dat toate povetele de care aveam nevoie a facut lucruri inutile, cand trebuia sa faca ce trebuie.Ar fi multe exemple de dat dar nu-mi baui ceaiul si n-am chef. Daca stau bine sa ma gandesc ce ar merge totusi un ceai cu kilometri de prostie si hate.

| dany1988122 explică (pentru andreisergiu123456789):

Pai asta nu e explicatie. Sa explice cum sta treaba. Nu poti sa vii cu ''El a existat din totdeauna'' si alte prostii. Ca asa sar si eu cu inorogul meu aexistat dinainte de eternitate, si el a creat tot Universul si tot ce e in el. Asta nu dovedeste ca exista.

| dany1988122 explică (pentru dany1988122):

A existat''

| dany1988122 explică (pentru andreisergiu123456789):

Sa explice ca la 10-2*10:2+2. Exemplu

Răspuns utilizator avertizat