| YuukiNightmare a întrebat:

De ceva vreme m-am uitat pe internet la mai multe site-uri ale bisericii și am descoperit că biserica ( Dumnezeu mai exact ) nu îi acceptă pe homosexuali sub pretextul că el ne-a dat să iubim sexul opus. De ce așa?! Nu pot să mă îndrăgostesc de cine vreau pentru că biserica mă va huidui? Nu pot să o sărut pe persoana iubită în public, lângă biserică pentru că mă vor huidui? Nu știu ce zice Doamne-Doamne dar pentru mine cum că homosexualitatea ( biserica o spune ) e o boală mintală e o PORCĂRIE. Avem dreptul să iubim și să fim iubiți de oricine fie că e fată cu fată, băiat cu băiat sau băiat - fată.

Vreau să știu părerea voastră, pentru că eu una nu-s de acord cu biserica dar este părerea mea.

22 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Aloooo vezi ca pina in 1981 sau 1991 homosexualii erau considerati bolnavi psihic. Dupa ce au facut ei sarba si au strins rindurile +ghiotura de pervertiti, acum sunt considerati oameni normali rolling on the floor.Pai daca ei sunt normali restul cum or fi?
Apoi :
Am mai dat linkuri ca homosexualii se pot trata cu psihologi, in mama china ii vindeca 100%, deci se poate.
Apoi :
Poate betivii si drogatii sunt o stare de normalitate, nu dobindita ca un viciu rolling on the floor
Apoi :
Eu zic ca nu esti greu de cap sa tragi o concluzie singur.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Sunt de acord, nici eu nu suport homofobia.

Răspuns utilizator avertizat
| Minks a răspuns:

Si ce-ti pasa? Daca ei se iubesc, nici o problema, eu sunt profund indiferent. Dar nici sa treaca la gesturi ostentative, ca atunci clar e o problema.

| Kosuchin a răspuns:

Bun venit in lumea rationala ^_^ ~

| claudiu93 a răspuns:

Oamenii nu pot alege constient de cine sa se indragosteasca. Nu e vina numanui daca e homosexual sau heterosexual. Si poate ca e adevarat ca barbatul si femeia sun facuti unul pentru altul, pentru ca doar un barbat si o femeie se pot inmulti. oricum exista anumite motive pentru care cineva devine homosexual, poate ca modul cum a fost crescut(daca e baiat si a fost tot timpul alintat si cocolosit si imbracat ca o fata poate deveni homosexual, sau baietii care stau doar printre baieti si femeile care stau printre femei). In Grecia era o insula, Lesbos parca une erau trimise doar femei si din cauza asta toate deveneau lesbiene. Dar ce vina aveau ele? Ideea e ca absolut toti oamenii au nevoi sxuale si de dragoste si nu depinde numai de ei cum si le exprima. Biserica vrea sa ii faca pe oameni sa se simta vinovati dar asta le inrautateste toate problemele.

Si oricum biserica nu e doar impotriva homosexualilor indragostiti ci impotriva tutor cuplurilor indragostite si aproape oricarei forme de exprimare a dragostei. Este interzis sa te saruti, sa te tii de mana sa te mangai cu persoana pe care o iubesti daca nu esti casatorit de vreun preot. De ce crezi ca preotul spune : "Acum poti saruta mireasa". Pentru ca pana acum nu aveai voie. Acum biserica ti-a dat autorizatie sa iti satisfaci aceasta nevoie de iubire. Mi se pare cel mai pervertit lucru posibil sa ai nevoie de autorizatie(casatorie) sa iubesti pe cineva sau sa faci orice alt lucru natural. Nu mai baga in seama ce zice biserica, parerea bisericii nu se va modifica niciodata. Doar tu poti sa te schimbi si sa ignori ce zic altii.

| fiosel a răspuns:

Ok intrebi de ce dumnezeu ie contra homosexualitati hai sa vedem logic,daca tu completezi niste pazzle, trebuie sa pui piesa cu piesa acolo unde se potriveste fiecare, asa ie si cu homosexualitatea sint niste pazzle care nu se potrivesc, pe cand d-zeu a facut fiecare lucru cu rostul si menirea lui.in fatalui d-zeu lucrurile astea sunt pacate ...sa nu vorbim de locurile de pe pamant unde pacatul a ajuns la culme ce s-a intamplat.tu poti sa nu fi de acord cu biserica,nici nu-ti zice nimeni sa fi trebuie sa fi de acord cu legea firi pentru ca homosexualitatea ie impotriva firi,si pe oameni astia nu ia lasat d-zeu asa ci iei prin nestapanirea poftelor, fac ceea ce fac. Daca cineva vine si-ti da in cap si te omoara este pentru ca asa a vrut d-zeu?, nu ieste pentru ca asa a vrut acel cineva.

| claudiu93 a răspuns (pentru fiosel):

De ce spui ca oamenii ajung homosexuali prin nestapanirea poftelor? Pe ce logica te bazezi cand spui asta? Tu crezi ca ai putea sa faci sa iti placa un barbat? Nu ai putea nici daca ai vrea. Un heterosexual nu poate sa se convinga sa devina homosexual pentru ca pur si simplu nu simte nimic, nicio pofta. Si la fel nici homosexualii nu cred ca pot deveni heterosexuali la comanda. Nici eu nu cred ca oamenii se nasc homosexuali sau heterosexuali dar nu cred ca e o alegere in niciun caz. Orientarea sexuala apara inca din copilarie. Vrei sa spui ca copiii care sunt homosexuali sunt asa pentru ca nu isi stapanesc poftele? Poftele lor sunt pur si simplu diferite de ale noastre nu sunt mai puternice sau mai nestapanite.

| fiosel a răspuns (pentru claudiu93):

Vrei sa spui ca un pedofil nu-si poate stapani poftele si ca ie normal sa faca lucrurile care le face cu copii nevinovati? sa fim seriosi am facut afirmatiile care le-am facut din cunostinta de cauza,am un coleg homo care a spus ca toata viata lui i-a placut sa fie diferit de ceilanti,sa se simta in afara legi,eu nu-i condamn,dar stiu ca sunt lucruri care sunt o scarba inaintea lui dumnezeu, la fel am o cunostinta care in urma unei decepti a devenit lesbiana ce-ar fi a toti care avem problema sa ne lasam dusi de val, si sa numim raul bine si binele rau. toate lucrurile sunt facute cu rost si cum ti-am spus fiecare pazzle are locul ei

| danzel_7798 a răspuns:

Homosexualitatea e contrar naturii umane, e o anomalia a fiintei umane. Dumnezeu a creat barbatul pentru femeie si femeia pentru barbat! Si daca te intereseaza si asta Dumnezeu este impotriva homosexualitatii!

| YuukiNightmare explică (pentru danzel_7798):

Să fie. N-are decât e împotriva oamenilor făcuți de el - și dacă e, de ce a lăsat să se întâmple asta?

| Wehrmacht a răspuns (pentru YuukiNightmare):

Ai dreptate.Prostii din biserica se contrazic singuri, si cand nu mai au ce scuze sa bage incep sa huiduie si sa zica lucruri de genu' : piei satana! Maica asta-i posedat! sau alte tampenii, cum e pe TPU aia cu pune mana pe o carte...Nu au si ei ce face,biserica se baga peste tot,si, bineinteles, trebuie sa vorbeasca de rau despre orice. Daca ar fi cum ar vrea ei inca am crede ca pamantul este plat(cu toate ca unii inca cred...culmea,crestini.)si am fi inapoiati cu mai mult de 500 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru YuukiNightmare):

A lasat sa se intample fiindca ne-a dat libertatea de a alege intre bine si rau. problema e ca unii confundati libertatea cu libertinajul. homosexualitatea este impotriva firii; e strigator la cer; e odios. uita-te cum arata un baiat si o fata de mana si cat de oribil e sa vezi 2 barbati sau 2 femei. barbatul si femeia sunt facuti unul pentru celalalt; se completeaza, se inmultesc. cum se inmultesc homosexualii?! gandeste-te ca in unele tari adopta copii. iti dai seama saracii copii...e crima. unde e dragostea de mama(chiar si adoptiva) acolo? e unul dintre cele mai odioase lucruri care se pot intampla. numai bine

| DomineRex a răspuns (pentru anonim_4396):

De fapt 2 femei care se tin de mana arata frumos(daca si femeile arata bine).

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru DomineRex):

Parerea ta de privitor de filme porno

| DomineRex a răspuns (pentru anonim_4396):

O da mai inveti cateva miscari.
M-ar dezgusta sa vad doi barbati ca fac baie impreuna in viata reala si nu numai, dar daca as vedea 2 femei laughing ar fi dublu viol laughing
Sa nu imi spui ca tie nu ti-ar place ca deja ai da in ipocrizie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DomineRex):

Nu stiu ce ai inteles tu, oricum nu sunt de acord cu aberatiile tale scarboase ca si ale astora ce iau apararea homosexualitatii. daca la nivelul asta aduci vorba de ipocrizie, inseamna ca ori nu stii ce e ipocrizia, ori ai creierii terci. totusi e posibil sa fie corecte ambele variante. in sfarsit, hai sanatace, ca mi-e scarba de discutia asta mizerabila despre lucruri cat se poate de jegoase. salutare

| naoko a răspuns:

Dar de unde stiti ca dumnezeu e impotriva homo...,l-ati intrebat voi,eu cred ca dumnezeu ia creeat pe adam si eva sa fie baiat cu fata,chiar daca e jignitor sa fii homo,gay s.a.m.d.,dumnezeu te accepta,el iubeste toate fiintele cas bune,rele,neutre,gay homo sau nushcum,asta e parerea mea scuze de exprimare m-am grabit, yuki sper ca team convins, goodbye.

| EVLOGHIA a răspuns:

Ai auzit de Sodoma și Gomora?
„Urmare a păcatelor locuitorilor celor două cetăţi, Dumnezeu a decis distrugerea lor în totalitate: „Strigarea Sodomei şi a Gomorei e mare şi păcatul lor cumplit de greu. Pogorî-Mă-voi deci să văd dacă faptele lor sunt cu adevărat aşa cum s-a suit până la Mine strigarea împotriva lor" (Facerea 18, 20-21)."
Ești liberul tău arbitru, poți să faci ce vrei, dar vei suporta consecințele!
Cum îți așterni așa dormi.