| RAY a întrebat:

Deci conversatile cu ateii nu va influenteaza in nici un fel, atunci de ce mai dialogati cu noi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au ce face. Le place sa fie contra, la tot ce spunem noi. Oricum, nu te poti intelege cu ei, noi intrebam ceva, ei raspund altceva.

36 răspunsuri:
| Lydia28 a răspuns:

Suntem curiosi ce e in capul vostru...rolling on the floor)

| HoneyPot a răspuns (pentru Lydia28):

Curiosi. Dar stii de ce? De teama.

| 3xfemeie a răspuns:

Uneori dialogul decurge cam asa :
http://www.youtube.com/watch?v=T-Zu0bRGuUQ

| RAY explică (pentru 3xfemeie):

Tu nu faci mancare azi femeie

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Corect asa e, degeaba inceri ca e timp pierdut aiurea

| Thunderstruck a răspuns (pentru 3xfemeie):

Dar in majoritatea cazurilor decurge asa: http://www.youtube.com/watch?v=9ORrZynrCaA.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Lydia28):

Dupa ce sunteti curiosi, incercati sa aflati, va dati seama ce ste, va dati seama ca in majoritatea cazurilor avem dreptate si apoi cu ajutorul fricii de doamne doamne ejectati toate informatiile noi.Deci tot fara nici un rost vorbiti cu ateii.

| Lydia28 a răspuns (pentru HoneyPot):

I'm scared! Booh!
Sigur si voi vreti sa va justificati nesiguranta voastra explicandu-ne noua ce si cum, poate poate ajungeti si voi sa va indreptatiti in fata voastra! Altfel de ce ati pune atatea intrebari, uneori retorice referitoare de cele mai multe ori la necredinta voastra. Dumnezeu sa aiba mila de atei!

| Lydia28 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Voi nu vreti sa invatati nimic din raspunsurile pe care le cereti, vreti doar sa va certati cu cineva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As putea sa te intreb acelasi lucru.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Lydia28):

Uite, n-o sa ma apuc acum sa caut, dar de fiecare data cand o sa-i cer o dovada, un exemplu unui crestin si nu-mi zice o sa-ti trimit pe privat, iti convine? Ce sa invat daca Ema face afirmatii de genul "In biblie sunt 750324 de profetii dintre care s-au indeplinit 9943343", ii cer un exemplu si nu-mi raspunde.Sau intreb pe altul...Care-i scopul lui in viata ca si crestin.Ghici ce, inca nu mi-a raspuns.Sau 3xfemeie care spune ca e interesant ca lumea redescopera chestii inventate acum mii sau sute de ani...Ii cer un exemplu, ghici ce, nu a raspuns.

| AlexeHellsing a răspuns:

Valabilă și viceversa. laughing
Caută un magazin de amenajări și ia-ți o oglindă. laughing

| EvangelineDS a răspuns:

Vor sa ne indrume spre calea cea dreapta, cica...

| Lydia28 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Da, atunci cred ca ai dreptate, scuze (fara ironie) poate pot sa-ti dau macar raspunsul meu la intrebarea cu scopul in viata. Eu consider ca Dmnezeu ne-a creat oameni ca sa fim oameni, si e vreau sa fac lucrul acesta adica sa-mi traiesc vata aceasta frumos, muncind, intemeind o familie, bucurandu-ma de sanatate, de viata pur si simplu ca dar de sus, de ceea ce e in jurul meu - cei dragi, frmusetle naturale ale Creatiei Divine. Nu in ultimul rand doresc sa fiu o bucurie pentru cei din jurul meu, un mesaj de dragoste din partea lui Dumnezeu pentru oameni, si aceasta nu numai prin cuvinte ci si prin fapte si atitudini. Scopul meu in viata este cam greu de cuprins in cateva cuvinte, dar putin mai pe scurt cred ca se rezuma la a face voia lui Dumnezeu in privinta mea, a fi cea pe care m-a creat sa fiu, sau a incerca sa-I seman Lui. Sper ca am reusit sa-ti dau un raspuns la intrebare.

| RAY explică (pentru Lydia28):

Lydia la intrebarea mea ori raspunzi logic ori ai ignor, data viitoare ai ignor ca sa stii

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De aia si ignor crestini pentru ca e timp pierdut dialogul cu ei, dar cum de esti suspendata find crestina

| TheStory a răspuns:

Da ce ca sa dialogam cu voi trebuie sa fim ca voi.
Suntem oameni, suntem rationali.
De ce trebuie mereu sa aducem aminte de diferentele dinte noi?

| RAY explică (pentru TheStory):

Cine a spus ca trebuie sa fiti ca noi? eu m-am referit ca dialogurile sunt o pierdere de timp, fiecare crede in ce vrea, pana la urma TPU nu are nici o influenta asupra nimanui

| Lydia28 a răspuns (pentru RAY):

Ce ti se pare ilogic?

| TheStory a răspuns (pentru RAY):

Crezi ce vrei. Daca dialogurile sunt o pierdere de vreme de ce mai pui intrebari pe site.

| RAY explică (pentru TheStory):

Din obisnuinta cred

| xXdoareuXx a răspuns:

Si ei sunt oameni. Nu ar trebui sa conteze religia/sexul/culoare si eu am in clasa un coleg de alta religie si ma inteleg cu el

| Maomau a răspuns:

Ei se lupta sa-si apere ideile prostesti pentru ca tinerii care se afla cu mintea in ceata si nu stiu ce sa creada si ce e bine pentru ei, sa aleaga oferta lor, bazata pe minciuna si santajul cu maimutoiul cu puteri supranaturale!

| EmaS a răspuns:

Dar voi cu noi?

| RAY explică (pentru EmaS):

Cred ca din lipsa de ocupatie

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Si de ce reciproca nu ar fi valabila?

| RAY explică (pentru EmaS):

E si in cazul tau valabila?

| EmaS a răspuns (pentru RAY):

Nu aceasta este motivatia mea.

| RAY explică (pentru EmaS):

E posibil ca fiecare sa aiba un minin de motivatie ca sta pe aici

| kira30 a răspuns:

NOI,Crestinii nu dialogam cu voi ca sa fim influentati de voi! Noi dialogam cu voi ca sa va aducem spre "Calea, Adevarul si Viata", adica va aducem spre mantuire.Dar voi nu vreti sa intelegeti ca sunteti damati.