| Ssoonnyy a întrebat:

Din cate stiu eu preotii catolici nu au voie sa se casatoreasca, dar ce-i romano-catolici au voie sa se casatoreasca?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Era unu romano-catolic cu familie si isi facea meseria de preot ceea ce mi s-a parut dubios dar patriarhii stiu ca nu e rau.

| mrjohanys a răspuns (pentru mgtow):

Nu au voie sa se casatoreasca, dar au voie sa faca copii cu curve? cum are un preot romano-catolic din BH

| catalin188 a răspuns:

Nu au voie
romano-catolici
greco-catolici
nu au voie sa se casatoreasca
au femei de casa

| thealchemist a răspuns:

Nu, romano-catolic=catolic

| mrjohanys a răspuns:

Nu au voie sa se casatoreasca, dar au voie sa faca copiii cu curve? cum are un preot romano-catolic din BH

| dragoshica2 a răspuns:

Nu doar cei ortodoxi