| Mihaela2022 a întrebat:

Din ce religie face parte hinduismul? din crestini catolici evrei musulmani? astept un raspuns, dau funda

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Hinduism
Pa, pa.

| seagate a răspuns:

Hinduismul este una dintre cele mai vechi religii, apăruta cu mii de ani înaintea iudaismului, creștinismului sau islamismului.

| whiteshores a răspuns:

Hinduismul este o religie în sine (răspândită în India) și are la bază concepte din brahmanism și budism.

| thealchemist a răspuns:

Hinduismul este o religie in sine. tu crezi ca nu exista decit crestini, evrei si musulmani pe lume?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Whiteshores sia raspuns coresct

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face parte din nimic. Insa, din hinduism s-a inspirat si crestinismul.

| Antisistem11 a răspuns:

Hinduismul? asta e la indieni happy

| AlexaAlexandra1000 a răspuns:

Evreihappy

| Flavian22 a răspuns:

Este o credinta crestina! x; Funda!

| PreaSfintitu a răspuns (pentru Flavian22):

Dupa ce ca esti prost mai pui si "; x Funda!"