| DanionM a întrebat:

Din punct de vedere moral-religios (ca să rămână totuşi întrebarea la categoria aceasta) este necesar să fie respectată şi regula celor 3 R: respect pentru tine, respect pentru alţii, responsabilitatea pentru toate acţiunile tale.

Care din aceşti,, 3 R" credeţi că lipseşte cel mai mult românilor? Consecinţele sufleteşti se cunosc;

6 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

In marea majoritate a cazurilor, toate happy.
Cred c-as putea spune si din propria-mi experienta.

| Alphawolf a răspuns:

Responsabilitatea.

| costis a răspuns:

La primul R cred ca stam bine, la al doilea foarte prost, iar la al treilea, daca ai pus "pentru toate" inseamna ca nu merge mai mult sau mai putin ci doar alba sau neagra; si sunt putini oameni pentru care e alba.

| Raniia a răspuns:

Responsabilitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respect pentru altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mare parte, ultimele doua happy