| Bern_Berni_1989 a întrebat:

Doamne ajută! La mulți ani!

Sunt interesat să cumpăr 'FILOCALIA' - cele 12 volume traduse de preotul profesor de. Stăniloaie. De unde pot comanda volumele, cu livrare în Germania?!

Vă mulțumesc în avans! Un an binecuvântat să aveți!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt disponibile pe eMag!
https://www.emag.ro/search/filocalia

Le poti cumpara cu livare in Romania, la o ruda sau prieten, care-i dispus dupa aceea sa ti-l trimita in Germania, fiindca eMAG nu face livarri in stainatate.

1 răspuns:
| h379m3973423 a răspuns:

Nu se mai citește Biblia, se citesc cărți despre Biblie. Se mai miră lumea de ce creștinismul nu are nici un sens...

Domnul Isus a rugat Tatăl să ne trimită pe Duhul Sfânt(Ioan 14:16), iar Acesta a venit(Fapte 2:3) să ne învețe(Ioan 16:13-15).
Dacă citești cărți din perspectiva altora refuzi educația venită din perspectiva lui Dumnezeu prin Duhul Sfânt, singura demnă de Adevăr.
Lasă volumele, citește Biblia și roagă-te pentru primirea învățăturii de la Duhul Sfânt(Luca 11:13).