| WhatheWow a întrebat:

" Dumnezeu a facut Magarul si i-a spus : te vei numi magar, vei lucra de dimineata pina seara, vei duce in spate toate greutatile si vei trai 35 de ani! Si magarul ia raspuns : Doamne, voi face tot ce-mi ceri insa 35 de ani e mult, n-ar fi mai bine 15?! Si Dumnezeu a facut Ciinele si i-a spus : te vei numi ciine, vei avea grija de casa omului, vei minca ce ti se va da si vei trai 25 de ani! Si ciinele ia raspuns : Doamne, voi face tot ce-mi ceri insa 25 de ani e mult, n-ar fi mai bine 10?! Si Dumnezeu a facut Maimuta si i-a spus : te vei numi maimuta, vei face tot felul de bufonerii pentru a distra oamenii si vei trai 10 ani! Si maimuta ia raspuns : Doamne voi face tot ceea ce mi-ai spus dar 10 ani e mult, n-ar fi mai bine 5?! Si Dumnezeu a facut Omul si i-a spus : te vei numi om si vei fi cel mai inteligent de pe Pamint, vei conduce Pamintul si vei trai 30 de ani! Si omul ia raspuns : Doamne, voi face tot ce-mi ceri dar 30 de ani, e putin! De ce nu-mi dai cei 20 de ani care nu-i trebuie magarului, cei 15 pe care ia refuzat ciinele si cei 5 pe care nici maimuta nu-i vrea?! Si asa traieste Omul : 30 de ani ca om; dupa care se casatoreste si 20 de ani traieste ca magarul, muncind de dimineata pina seara ducind in spate greutatile familiei; iar apoi se pensioneaza si traieste 15 ani ca ciinele, stind si avind grija de casa, mincind ce i se da, iar apoi 5 ani traieste ca maimuta sarind de la o casa a copiilor la alta si facind tot felul de bufonerii pentru a-si distra nepotii! " Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| 4b a răspuns:

Macar e om la inceputlaughing

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu am fost acolo ca sa stiu

| Kaleo a răspuns:

Ce zicem? Zicem ca vrem o tara ca afara, dar nu credem ca Ponta si Antonescu au o tara ca acolo unde vrem noi. "Afara" la ei inseamna China. laughing

| WhatheWow explică (pentru Kaleo):

Cu siguranta ca sub conducerea lui" Tiranosaurus Basescu" ai trait ca" afara "!

| Kaleo a răspuns:

Stiti vorba aia veche: "prostul nu vede padurea din cauza copacilor"?

Voi ce ziceti? laughing

| WhatheWow explică (pentru Kaleo):

Si stiu si eu una cu " mare e gradina ta Doamne..."; te las pe tine sa-ti amintesti restul, ce zici?

| TheTigerX a răspuns:

Mda merge, ca o comparatie..in rest no comment

| charonmario a răspuns:

Asta e coeficientul tau de inteligenta filosoficus stiu eu sunt analfabet ca asa ai zis ca nu stiu sa scriu si mersi pentru asta da asta nu poate fi intrebare happy