| WhatheWow a întrebat:

" Dumnezeu a facut Magarul si i-a spus : te vei numi magar, vei lucra de dimineata pina seara, vei duce in spate toate greutatile si vei trai 35 de ani! Si magarul ia raspuns : Doamne, voi face tot ce-mi ceri insa 35 de ani e mult, n-ar fi mai bine 15?! Si Dumnezeu a facut Ciinele si i-a spus : te vei numi ciine, vei avea grija de casa omului, vei minca ce ti se va da si vei trai 25 de ani! Si ciinele ia raspuns : Doamne, voi face tot ce-mi ceri insa 25 de ani e mult, n-ar fi mai bine 10?! Si Dumnezeu a facut Maimuta si i-a spus : te vei numi maimuta, vei face tot felul de bufonerii pentru a distra oamenii si vei trai 10 ani! Si maimuta ia raspuns : Doamne voi face tot ceea ce mi-ai spus dar 10 ani e mult, n-ar fi mai bine 5?! Si Dumnezeu a facut Omul si i-a spus : te vei numi om si vei fi cel mai inteligent de pe Pamint, vei conduce Pamintul si vei trai 30 de ani! Si omul ia raspuns : Doamne, voi face tot ce-mi ceri dar 30 de ani, e putin! De ce nu-mi dai cei 20 de ani care nu-i trebuie magarului, cei 15 pe care ia refuzat ciinele si cei 5 pe care nici maimuta nu-i vrea?! Si asa traieste Omul : 30 de ani ca om; dupa care se casatoreste si 20 de ani traieste ca magarul, muncind de dimineata pina seara ducind in spate greutatile familiei; iar apoi se pensioneaza si traieste 15 ani ca ciinele, stind si avind grija de casa, mincind ce i se da, iar apoi 5 ani traieste ca maimuta sarind de la o casa a copiilor la alta si facind tot felul de bufonerii pentru a-si distra nepotii! " Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| 4b a răspuns:

Macar e om la inceputlaughing

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu am fost acolo ca sa stiu

| Kaleo a răspuns:

Ce zicem? Zicem ca vrem o tara ca afara, dar nu credem ca Ponta si Antonescu au o tara ca acolo unde vrem noi. "Afara" la ei inseamna China. laughing

| WhatheWow explică (pentru Kaleo):

Cu siguranta ca sub conducerea lui" Tiranosaurus Basescu" ai trait ca" afara "!

| Kaleo a răspuns:

Stiti vorba aia veche: "prostul nu vede padurea din cauza copacilor"?

Voi ce ziceti? laughing

| WhatheWow explică (pentru Kaleo):

Si stiu si eu una cu " mare e gradina ta Doamne..."; te las pe tine sa-ti amintesti restul, ce zici?

| TheTigerX a răspuns:

Mda merge, ca o comparatie..in rest no comment

| charonmario a răspuns:

Asta e coeficientul tau de inteligenta filosoficus stiu eu sunt analfabet ca asa ai zis ca nu stiu sa scriu si mersi pentru asta da asta nu poate fi intrebare happy

Întrebări similare