| AvalohAlyn a întrebat:

Dumnezeu e pretutindeni și Dumnezeu e in fiecare dintre noi,e înlăuntrul nostru,trebuie doar sa ne dam seama de asta și să Îl descoperim în orice lucru pozitiv. Dumnezeu e și in puterea noastră interioară,e in sentimentele noastre pozitive,e in dragoste,in adevăr,în pace,e in orice lucru pozitiv și ridicat vibrational,Dumnezeu e in noi iar noi și Dumnezeu suntem UNA adica noi suntem PARTE din Dumnezeu,avem fiecare ceva din Dumnezeu și dacă ebolu și creștem spiritual destul de mult,putem fi chiar aproape UNA cu Dumnezeu,adică noi putem sa Îl manifestam pe Dumnezeu prin noi.
Cum comentați?
(New Age concept)

Mai citiți și literatura New Age,nu rămâneți numai la Biblie,păcat și diavol.

Binele,dragostea,pacea, adevarul sunt Dumnezeu iar raul e doar absenta binelui.

Și acum sa va dau un mesaj de la Dumnezeu din cartea inspirata divin Conversații cu Dumnezeu.

"Am auzit plansul inimii voastre.Am văzut căutarea sufletului vostru.Stiu cat de mult tânjiți după Adevăr.L-ati căutat în durere și în bucurie.Mi l-ați cerut cu insistență, la nesfârșit.Sa Mă arat.Sa mă explic.Sa mă revelez.
Aceasta și fac aici,cu cuvinte atât de clare, încât nu se poate sa nu înțelegeți.Intr-un limbaj atât de simplu, încât nu se poate sa faceți confuzii.Cu un vocabular atât de obișnuit, încât să nu vă pierdeți in vorbărie.
Continua.Intreaba-Ma orice.Orice.Ma voi strădui să-ți aduc răspunsul.Voi folosi întregul Univers,că sa o fac Așa că,fii atent,aceasta carte nu e nici pe departe singura Mea unealta. Poti sa pui o întrebare, apoi pune cartea jos.Dar fii atent:
Asculta.Asculta cuvintele primului cântec pe care-l auzi.Urmareste informația din primul articol pe care-l citești. Povestea următorului film pe care-l vezi.Fraza întâmplătoare rostită de prima persoana pe care o  întâlnești.Sau șoaptă apei,oceanului,marii,vântului care-ți mângâie urechea-toate aceste instrumente  sunt ale Mele; toate aceste drumuri sunt deschise spre Mine.
Îți voi vorbi,daca vrei sa asculți.Voi veni la tine, daca Mă inviți.Iti voi arăta că am fost întotdeauna cu tine.
In toate modurile,pe toate căile,in toate felurile.

Sunteti întotdeauna o parte din Dumnezeu, deoarece nu sunteți niciodată departe de Dumnezeu.Eu sunt aici langa voi.
Acesta este adevărul ființei voastre.
Noi suntem Întregul.Prin urmare,acum cunoașteți întregul adevăr.
Pentru că adevărul este trupul și bucuria este sângele lui Dumnezeu, care este dragoste.

ADEVAR.
BUCURIE.
DRAGOSTE
Acestea trei sunt surori.Una duce la cealaltă și nu contează în ce ordine apar.Toate trei duc la Mine.Toate sunt  Eu.
Și astfel, Eu închei acest dialog așa cum a inceput.Ca și în cazul vieții însăși,el se închide în cerc, de unde a plecat.Vi s-a dar dragoste.Vi s-au dat răspunsurile la cele mai adânci mistere ale vieții.A mai rămas o singura întrebare:
Întrebarea nu este:Cu cine vorbesc?
Întrebarea este:Cine mă ascultă?

Fragment din "Conversații cu Dumnezeu(de Neale Donald Walsch)

Cum comentați?

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Ce pervers ești ....cum sa fie Dumnezeu în tine? Vezi poate te lasă gravid

| AvalohAlyn explică (pentru SilentRain):

As zice New Age și explică, citește despre pe net.Adica fiecare ființă are o parte divină și deosebita in el dar doar trebuie sa o descopere, da își acceseze puterea interioara.
Dar tu poate știi doar de creștinism și nu și de alte filosofii.

Răspuns utilizator avertizat