| xerxes1 a întrebat:

Dumnezeu este mai sadic decat Hitler?
Hiter ordona uciderea cu gaz, care chinuia o persoana cateva minute.
Dumnezeu de bun ce este isi chinuie fii neascultatori in Iad o eternitate.

6 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Si tot el a dat liber arbitru, adica, a dat posibilitatea creaturiilor sale sa calce stramb.

| oprescudorin11 a răspuns:

Nu Dumnezeu chinuie oamenii, ei se chinuie intre ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hitler n-a ordonat nimic.
Natia aia de oameni care l-au inventat pe Yehova au inventat si Holocaustul, fara aceasta afacere nu ar fi existat Israelul.
Dar da, din cate se pare in biblie Yehova este orice numai iubitor si iertator nu.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legatura are vreun Dumnezeu, chiar si al lor cu nemernicia umana.In rest ai dreptate!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine ma uluieste doar insistenta evreilor de a face aceleasi GRESELI fatale! Cand istoria, de la Babilon incoace a fost presarata de pedepsirea pentru nemernicia lor!
Ciudat!
Si azi isi repeta greselile, parca ar fi hipnatizati de spiritul rau!
Nu ca mi-ar pasa de evrei! Dar toate mizeriile provocate de ei ne afecteaza si pe noi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru oprescudorin11):

Păi asta-i și ideea. Ei acționează intenționat pentru a ne face rău. Din cauza lor a fost infestată Europa de teroriști imigranți. Încă de când este rasa lor au acționat pentru a ne distruge. Scopul lor este să înființeze un stat comunist global condus din Israel. Trebuie doar să citești niște cărți despre ei ca să vezi câtă influență are Israelul asupra Americii sau a Europei.
http://der-stuermer.com/romanian/Razboiul_nevazut_al_evreilor_sionisti.pdf