| Hipnoză a întrebat:

Dumnezeu ii iubeste pe toti sau doar pe credinciosi?

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu iubeste pe toti oamenii.El a platit acelasi pret pentru fiecare. Apoi mi-a zis: „S-a isprăvit! Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul. Celui ce îi este sete îi voi da să bea fără plată din izvorul apei vieţii.,,

| danay72 a răspuns:

Ii iubeste pe toti oamenii. 1Timotei2:3,4

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Ateii = ardere vesnica

| Jardelin a răspuns:

Arsenie Boca spunea ca: "Dragostea lui Dumnezeu pentru cel mai mare pacatos este cu mult mai mare decit dragostea celui mai mare sfint pentru Dumnezeu."

| 1Mihai1 a răspuns:

Pe toţi!

| Elsiane a răspuns:

Cu siguranță îi iubește pe toți, pentru că sunt creațiile lui, nu-i așa? Chiar și cei care sunt catolici sau alte religii, tot creațiile lui vor rămâne și îi va iubi deoarece noi reprezentăm, într-un fel, copiii lui.

| Chio9 a răspuns:

Pe toti. doar ca ii favorizeaza pe credinciosi laughing
Prin credinciosi, sa nu intelegi persoanele care merg in biserica si ling icoane si acasa in fata blocului barfesc tot ce prin si cum o fost imbracata nana Valerie in biserica.
Credincios, din punctul meu de vedere, e atunci cand nu esti invidios cand nu esti rau, cand incerci sa-i ajuti pe alti chiar daca tie nu-ti merge chiar asa bine si chesti din astea. Trebuie facute din suflet.

Intr-o propozitie sa respecti cele 10 porunci.
Si mai ales sa-i multumesti lui Dumnezeu pentru toate, si pentru simplul fapt ca azi dimineata te-ai trezit.

Nu-ti dori ce au alti, si tu nu poti avea deoarece fiecare are scopul lui pe pamant.

Bafta!

ps: misto numele.

| TheLordofSalem a răspuns:

Daca asculti povestile nemuritoare ale cre(s)tinilor ii iubeste pe toti. Exista insa si oameni care fac fapte rele...si atunci ei sunt pedepsiti (cica sunt trimisi in iad). Deci...nu'i iubeste pe toti, decat pe cei care fac fapte bune.
Sfat: nu crede toate prostiile si bucura-te de viata ca doar una ai!

| Cocooos a răspuns (pentru TheLordofSalem):

Nu ai doar o viata. Viata de pe pamant nu se compara cu nimic cu ce va fi dupa ce mori. Si ii iubeste pe toti cat timp sunt pe pamant si au posibilitatea sa isi ceara iertare. Daca asta nu se intampla, atunci vor fi judecati si bineinteles ca vor plati pentru faptele lor. Daca tu crezi ca dupa ce vei muri totul se sfarseste, atunci e vai de tine!

| anonim4565 a răspuns (pentru TheLordofSalem):

Te-a batut vreodata mama sau tatal tau? daca da in perceptia ta gandesti ca ei nu te iubesc.

| TheLordofSalem a răspuns (pentru Cocooos):

Nu vreau sa ma cert cu nimeni. Pur si simplu nu cred toate aberatiile scrise in biblia voastra. Prefer sa citesc orice altceva. Mi-am spus doar o simpla parere de care daca vrea sa tina cont bine, daca nu asta e. Si sincer nu imi pasa. Nu cred ca ai de unde sa stii daca va mai exista o alta lume si ce va fi acolo.

| Cocooos a răspuns (pentru TheLordofSalem):

Ai citit macar putin din Biblie? Daca citeai iti dadeai seama...

| Cocooos a răspuns:

Pe toti. Poate chiar mai mult pe ceilalti pentru ca vrea sa ii intoarca la El.happy

| miriam18 a răspuns:

Dumnezeu ne iubeste pe toti dar El este un Dumnezeu gelos si vrea sa fim numai ai Lui si sa-L iubim numai pe El

| mafka a răspuns:

Dumnezeu ai iubeste pe toti!

| DarkFlash a răspuns:

Pe toti dar in final va ramane doar cu cei care-l iubesc.