| AvalohAlyn a întrebat:

Dumnezeul adevarat este implicat in creatie sau mai degraba Observator?

15 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

În creație.Defapt aici vorbim despre energia creatoare a universului.

| SG1995 a răspuns:

Eu tiind să cred că e însăși creația, mecanismul de funcționare a universului, nu vreo vietate.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Omniprezent, omniscient.

| oz_1736 a răspuns:

Eu cred ca daca s-ar implica, l-ai acuza ca face favoruri. Daca ajuta pe unul, va pierde altul. Ajutand mai multi, distrugi mai multi. Si totusi exista ideea de destin.