| Alex a întrebat:

E adevarat ca evreii si crestinii il considera pe profetul Mahomed ca este un profet fals?

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Si musulmanii considera Isus un profet fals. Si toti ne omoram pe degeaba. sad

| Alex explică (pentru Andrei7520152):

N-ai dreptate! Musulmanii il considera pe Iisus numai profet si Mesia, dar nu este considerat Fiul Lui Dumnezeu.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu una sincer nici nu am auzit ca evreii sau crestinii sa il pomeneasca pe Mahomed.
Dar, sa fim seriosi, fiecare religie are in centrul atentiei o persoana, un simbol, un zeu (nu stiu cum sa il numesc) care e negat in mica sau mare masura de celelalte religii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca e profet, dar nu este fals. a trait a murit, are un mormant, care e loc de pelerinaj.

| Sh_Atat_mihail_1995 a răspuns:

Pai...nu stiu cum sa-ti spun, da chiar e fals bre!