| lorenmorgan a întrebat:

E adevarat ca pisicile simt priritele rele cind se afla prin preajma? era noatea si eu vorbeam la telefon cu prietenul meu si pisica mea dormea si deodata s-a trezit si a inceput sa hirie si eu am apris lumina de la mobil si ea a facut niste ochi mari ca sicum a vazut si urmarea pe cineva, dar in camera nu era nimeni. deseoti cind ma culc aud ca cineva atige obiecte aud pasi.ce poate fi asta?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Noi faceam raul apoi dam pe pisici ce curve de oamenii suntem

| sublime89 a răspuns:

Un amestec de frica si superstitii. De fapt, superstitiile se trag doar din frica.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Aceasta este una din superstiţiile ce bagă frica în oameni. Dacă tu aveai acea idee în minte atunci creierul poate interpreta orice detaliu ca dovadă pentru a susţine scenariul făcut tot de el. Şi lucru interesant, mintea noastră are deseori cea mai mare putere de convingere asupra noastră.

Mulţi au scăpat de astfel de temeri învăţând să-şi controleze mintea şi să nu-i permită ei să îi controleze.

Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisicile traiesc 50%
in lumea noastra si restul in astral.
Cine a avut pisica stie despre ce vorbesc.

| Gsix a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica jumate din viata e treaza si jumate din viata doarme laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gsix):

Este treaza in ambele cazuri.Umanii dorm in astral de regula.

| Gsix a răspuns (pentru anonim_4396):

O parte din ei, de regula cei normali. In ceea ce-i priveste pe cei mai "speciali" dorm in anumite lumi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Gsix):

Normalitatea bat-o vina.
Intr-un trib de canibali unul care nu mai vrea carne de om este anormal.
Intr-o clasa de orbi unul care zareste ceva este "special".

| claudytza01 a răspuns:

Eu stiu ca pisica e manusa lui D-zeu...(ps
:de la bunici)

| lary589922 a răspuns:

Ori ca pisica ta a avut un cosmar, ori ca tu ai unul laughing)