| anonim_4396 a întrebat:

E așa rău dacă manipulezi sau îți bați joc de cineva ușor de manipulat? Ei bine, la noi la școală e unul de a 4-a de zice că e copil de 5 ani. Voce de copil,e pârăcios,mere cu mă-sa la școală,mereu, nu prea pronunță bine anumite litere și cel mai rău, e gay.Ce credeți?

56 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Gandeste-te ce ar fi facut Iisus.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da crezi că eu-s Isus?

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii ce v-as face eu la astia care practicati bullying? nu ai vrea sa stii, ai primi soc mai rau ca cosmarurile cu freddy krueger.
nu iti place cineva il lasi in pace e atat de simplu.
gandeste-te ca altii mai mari si mai tari pot face in societate acelasi lucru cu tine.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai il urmezi pe Iisus sau nu?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Nu

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Nu m[ interesează

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru Celcestietot):

L-ar omorî pentru ca-i homosexual. Asa a facut si taica-su in VT.

| Celcestietot a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Nu este adevărat.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru Celcestietot):

Crestinismul si crestinii nu prea tolereaza homosexualii desi orientarea asta sexuala este la fel de normala ca si celelalte

| Celcestietot a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Normal este ce se poate reproduce, nu o eroare a creierului.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru Celcestietot):

Imi demonstrezi punctul de vedere.

Defineste "normalul". Conform definitiei tale obiectele sunt anormale pentru ca nu se pot reproduce.

De asemenea "definitia" ta cade in cazul bisexualilor, sunt normali pentru ca se pot reproduce si in acelasi timp anormali/au probleme la creier pentru ca simt aceesi atractie pentru ambele sexe.

| Celcestietot a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Ma refeream la fintele vii. In cazul bisexualilor (si nu numai), acea eroare trebuie corectata, nu intarita.

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu este nicio eroare, exista pana si animale homosexuale. Eu zic ca mai multe probleme la creier au aia care pupa icoane sau moaste deja pupate de sute de alte persoane inainte sau aia care in loc sa iasa in strada să protesteze impotriva coruptiei, se roaga in schimb la zeul evreu care nici macar nu exista sa vina el sa scape tara de coruptie, lucru care n-o sa se intample niciodata evident.

| Celcestietot a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

De ce nu există Dumnezeu, îmi poți spune și mie?

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru Celcestietot):

Crestinismul a fost inventat drept arma evreiasca pentru a distruge religiile pagane si pentru a cuceri si controla celelalte popoare. Asta s-a intamplat in imperiul Roman unde "vrajitoarele" si paganii in general au fost convertiti in masa la crestinism sau torturati pana la moarte. Stiinta in plina dezvoltare a fost suprimata sub teroarea bisericii catolice din evul mediu. Zeul caruia tu ii spui "Dumnezeu" este doar o inventie bagata pe gat oamenilor cu forta in care ei sa dea crezare si sa-si uite religiile traditionale. Suntem indoctrinati de la nastere sa credem in acest zeu fictiv, atunci cand nu avem niciun fel de discernamant sau capacitate de judecata. Asta se numeste fara niciun fel de exagerare "spalare pe creier".

Apoi personajele biblice in mare marte sunt furate din culturi pagane si nu au existat in realitate. Mituri precum moartea si invierea lui Isus sau rastignirea sunt furate din culturi care au precedat crestinismul cu secole sau milenii. De exemplu de la greci, egipteni, hindusi si asa mai departe. Nu exista evidenta istorica care sa ateste existenta lui Isus si a altor personaje biblice iar biblia in sine este o serie de scrieri mitologice si nu reale din punct de vedere istoric.

Degeaba le explic asta crestinilor pentru ca ei sunt manipulati de mici sa creada in povestile astea si sa nu cerceteze istoria sangeroasa a crestinismului. Cauta pe google "Crestinismul Expus". Nu-ti pot da link pentru ca-i blocat automat de filtrele acestui site. Oare de ce?

Apropo fii cu ochii pe contul meu probabil azi o sa postez o intrebare foarte interesanta despre biserica din Romania.

| Celcestietot a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

„. Nu-ti pot da link pentru ca-i blocat automat de filtrele acestui site." -> Chiar nu știu de ce îmi spui asta, pentru că nici măcar nu știu despre ce vorbești.

Oricum sunt dovezi istorice că ceea ce scrie in Biblie s-a întâmplat, așa că aici greșești. Eu de exemplu nu am fost manipulat, ci am cercetat s-a.m.d.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Hai lasă-mă cu cercetarea ta, tu nu vezi în ce univers paralel trăiești? Nu vezi câte întrebări legate de religie, au atât de puține răspunsuri? Nu vezi că când comentezi, nu argumentezi? Te mai răzgândeanu?

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru Celcestietot):

Adica daca pun linkul in mesajul meu, mesajul o sa fie refuzat automat si nu va aparea pe site. Nimic altceva decat cenzura TpU pentru surse care expun crestinismul pentru ceea ce este cu adevarat.

Si am dat de multi ca tine, nici nu ma complic sa mai continui discutia laughing
Degeaba aduc dovezi care sa infirme biblia, pe crestini nu-i intereseaza pentru ca lor li s-a bagat in cap de mici sa creada si sa ignore faptele reale.

| anonim_4396 explică (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Lasă-l,n-ai ce să-i faci

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca esti atat de orb incat sa nu vezi dovezile, nu este vina mea.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Orb ești singur, vezi că eu nu mă închin nici unui zeu, sunt doar eu, legile acestei țări și atât, Ia lasă-mă cu,, crezi în dumnezeu" care? Ăla care lasă rău în lume? Acela care a forțat un om să mănânce rahat? Acel Dumnezeu dictator? Eu nu văd că Dumnezeu ne dă alegeri, pentru cât dacă nu credem în el, mergem în iad, deci...

| Celcestietot a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Nu este cenzura, doar ti se pare.

Cand nu ai argumente, te invarti in cerc. De cate ori sa iti mai repet ca nu mi s-a bagat in cap?! Nu poti dovedi ceva care este adevarat, care este demonstratwinking!

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns (pentru Celcestietot):

Ia intra tu pe site si trimite-mi mie un link de acolo intr-un mesaj, mira-m-as sa functioneze. Iti pot arata mesaje refuzate pentru ca aveau link-urile in ele, in schimb daca le mascam cu tiny url mesajul se posta fara probleme!
Nu este mare inginerie, este un filtru similar cu cel care mascheaza automat injuraturile, diferenta aici este ca mesajul este refuzat automat.

Si Youtube foloseste algoritmi care baneaza/sterge/nu accepta automat anumite mesaje intrcat recent au trecut printr-un proces de cenzura in masa si stergerea a mii de clipuri nationaliste. Probabil nu aveai de unde sti pentru ca nu s-a mediatizat asta nicaieri, nici in Romania si nici in strainatate.

| Celcestietot a răspuns (pentru Bucurialuisatanpunctcom):

Stiam asta de foarte mult timp vulture. Deci, despre ce site vorbesti?

| Celcestietot a răspuns:

Iisus nu ar fi facut rau unui crestin, dar Satana face. Cum este sa il urmezi pe Satana, iti place?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Wow,ce sensibil ești, păi dacă ai argumente SPUNE-LE CLAR ȘI VIZIBIL, nu scoate o idee în 8 părți, ci spune-o direct

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti le-am spus, dar daca nu le poti vedea (la fel cum nu il vezi si pe Dumnezeu), nu este vina meawinking!

| Celcestietot a răspuns:

Un copil de clasa a 5-a cel mai probabil nu le va vedea rolling on the floor. Esti superficial.

| Celcestietot a răspuns:

Continua sa iti faci temele si sa inveti pentru scoala, nu sa il slujesti pe Satanawinking. Un mic copilas ca tine nici nu are ce cauta sa evalueze gradul de inteligenta a celor mai mari ca elwinking.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Lasă-mă cu sătănel al tău, ce-mi face el?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu, dar un slujitor de-al sau imi tot scrie aici pe TPU aka Quack.

| Celcestietot a răspuns:

Deci nici cu dovezile in fata nu crezi.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Mă lași? Ce dovezi mai sunt acestea?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cauta pe internet, ca pe mine oricum nu ma crezi...

| Donsavas a răspuns:

Ce gândire poti sa ai. Cum sa fie gay dacă copilul asta e abia in clasa a 4 a?
Gay e un barbat(atentie), un bărbat dezvoltat sexual care FACE sex cu alți bărbați.
"Are voce de copil"
Ai auzit de pubertate întârziată? Probleme hormonale? Cred ca nu.
Este însoțit si nu se descurca la scoala cum ai vrea tu. Da te ai gandit ca acest copil de care scrii tu aici e doar un copil anxios, neîncrezător?
Încrederea se obtine odată cu maturizarea iar anxietatea e o boala prin care trec multi tineri ce sunt judecați înainte să fi primit o sansa de la prieteni, colegi.
Fii un om bun si nu distruge psihicul cuiva doar pentru niste prejudecati.

| Celcestietot a răspuns (pentru Donsavas):

Este in clasa a 5-a, nici nu are habar ce face...

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Mă refeream la ai place băieții, într-un alt mod.Hai să nu exagerăm, e un gay junior

| Donsavas a răspuns (pentru anonim_4396):

Junior esti tu având o gândire asa imatura. Gay nu esti până nu experimentezi si trăiești asta.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Ok,e de ajuns când zic că-i plac băieții într-un alt fel?

| Donsavas a răspuns (pentru anonim_4396):

Unii dintre voi sunteti învățați probabil de mici sa aveti grija altora. Bine face daca si ignora ce i spui.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Păi am fost coleg cu el 3 ani (fiindcă am făcut simultan), și e destul de copilăros, și e un gay de ăla care doar îi plac băieții, ce tâmpenie. Acum nu mă judeca, e treaba mea cum folosesc eu termenul

| Donsavas a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce oferi asta primesti, mai, copile.
Tu judeci si nu vrei sa fi judecat.
Si eu poate vreau sa dau un pumn cuiva si sa nu ma doară pumnul cand lovesc, da asta nu se poate.

| anonim_4396 explică (pentru Donsavas):

Mai frate, mă refeream la cuvântul,, gay"

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Sti ce cred eu, cred ca copilul acela e redus in gandire. De unde sti ca e gay? va spus voua, a facut vreo marturisire? apropo, a facut nu stiu ce gesturi sau doar se da in spectacol?

In legatura cu intrebarea ta "E așa rău dacă manipulezi sau îți bați joc de cineva ușor de manipulat?" uitate ce fac politicienii cu populatia acestei tari, tu dupa tine asa ce zici? e sau nu bine ce fac ei.

Fiecare copil la nastere primeste o nota si un diagnostic daca e sau nu sanatos, probabil ca acest copil are un IQ mult mai scazut fata de ceilalti copii din moment ce ai spus ca nu poate pronunta anumite litere.
Vocea te-ar putea pacali, dar hmmmm! nu stiu ce sa zic probabil ca mai dureaza pana cand corzile vocale se vor accentua si va avea vocea mai de adult. Ori cum maicasa stie ce are pentru ca la dus la medic.
Copilul ala nu are nici o vina ca s-a nascut asa, nu e el de vina probabil ca nici nu realizeaza din moment ce ai spus ca nu prea pronunță bine anumite litere.
Totusi ar fi mai bine sa nu va luati de el ca s-ar putea sa va traga niste pumni fie in tampla sau in gat si muriti pe loc, aveti mare grija. Voi trebuie sa aveti grija in preajma lui pentru ca nu stiti cum ar putea reactiona.
Rata de handicap in randul baietilor e de 5 ori mai mare decat la fete iar mortalitatea e la fel de mare la nastere, pentru ca la nastere baietii sunt mai fragili si mai sensibili decat fetele.

| anonim_4396 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

E gay deoarece de multe ori făcea gestul ăla cu mâna pe picior,odată a putat un coleg deoarece aveam joc și mișcare, altădată m-a îmbrățișat și mi-a spus,, Te iubesc!"Și nu, nu e handicapat, așa e el de felul lui

| anonimg a răspuns (pentru anonim_4396):

Noi știm că purtarea lui nu este sănătoasă, și de aceea părinții lui trebuie să cunoască lucrul acesta. Dar mă tem că și părinții lui sunt așa, și ei văd astfel de manifestări ca fiind normale. O lume bolnavă, care încurajează anormalitatea făcând-o normală.
Tu spui: "Și nu, nu e handicapat, așa e el de felul lui." Este același lucru. Iar manifestările la copii trebuiesc controlate, educate. Fără această educație el va ajunge marginalizat. El nu știe asta; și dacă părinții lui îl lasă așa, ei vor fi trași la răspundere de Dumnezeu și chiar și de copilul lor.
Chiar daca este pârâcios, tu să nu-l batjocorești pentru că va lăsa de dorit caracterul tău.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apropo, ce varsta are copilul asta?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca spui ca asa se manifesta acest copil ar putea fi un pericol pentru cei din jurul lui daca ii vine pofta, hmm, hmm sti la ce ma refer? ideea e ca ar trebui sa il eviti si sa nu ii iesi in cale pentru ca din ce imi descri copilul nu e sanatos la cap.
Daca e asa sa il duca masa la doctor si sa il trezeasca la realitate daca se crede fetita. Mai nu stiu ce sazic dar tampitii astia care fac parte din sodoma si gomora sunt ceva de groaza.
Daca il vezi ca trece prin spatele tau sau chiar si in fata ta evital, fugi ca din cate am inteles sunt periculosi mai ales cand se afla in spatii inchise gen o camera:
https://www.youtube.com/watch?v=eVXlld7PRDA
https://www.youtube.com/watch?v=7833mxv2J3k
Nu, acum serios deci nu glumesc ai grija, acest copil daca ajunge la varsta maturitatii ar putea fi o problema mare pentru cei din jurul lui.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit, in viata o sa dai peste tot felul de oameni dar specimene ca asta sunt peste tot chiar si in politica, de exemplu prim-ministrul Irlandei e poponar a recunoscut intr-un interviu iar actorul care la jucat pe Spider-Man 2012 e si el poponar chiar si prezentatorul tv de la emisiunea Asta-i Romania a declarat ca e poponar.
Tot asa mi-a spus mama ca avea un coleg de servici care era ospatar si era poponar zicea ca le facea semn la bucatari si la ceilalti sa mearga cu el in camera la o mu+ie, sti tu. Deci mare grija ca handicapati din astia gasesti peste tot.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

E prost, ferestete din calea lui, o faza din asta si poti sa ramai marcat pe viata de nu o sa iti mai vina cheful sa traiesti.

| Irinel15123532 a răspuns:

Draga prietene, nu iti voi raspunde, iti voi pune doar o intrebare.
Sa presupunem ca esti tata, ai un copil, si vezi ca are anumite probleme, dar il iubesti, muncesti zi si noapte, te straduiesti sa ii faci un viitor, poate nu ai o situatie buna financiara, dar faci tot ce poti si iti reversi viata in copilul tau, si vezi ca, este batjocorit, injurat, luat in ras la scoala, il vezi venind acasa trist, deprimat, sta inchis in camera lui si nu vrea sa vorbeasca cu tine despre asta, tu ca tata, cum te-ai simti? Poate ca acum, nu iti dai seama de aceste lucruri, dar pe viitor, vei observa acestea.
Dumnezeu este tatal tau, si al meu, si al copilului batocorit, i-ar place Lui Dumnezeu ca un copil al Sau, sa fie batjocorit de alt copil al Sau? Eu nu cred, tu ce crezi? Doar ti-am pus o intrebare, ti-am ilustrat un scenariu, va trebui sa iti dai singur raspunsul, este buna sau nu aceasta atitudine?
Am trecut si eu, poate ca orice om, prin aceste batjocuri cand eram in scoala generala, iti spun ca, are un foarte mare impact asupra noastra, mai ales cand suntem copii, nu stii ce este in inima acelui baiat, ce simte in acele momente. Gandeste-te la toate acestea, bullying-ul nu este o joaca.

| anonim_4396 explică (pentru Irinel15123532):

Poate cam ai dreptate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Înjur cât vreau eu, nu-i treaba ta ce zic eu

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca nu este treaba mea, atunci de ce ma invoci in comentarii?! Logica clasei a 5-a, ce sa faci... rolling on the floor

| Bucurialuisatanpunctcom a răspuns:

Preotii si politicienii fac asta zilnic.
Si nu este nimic anormal in a fi gay, dar avand in vedere ca probabil ai aceeasi varsta precum cel mentionat de tine, las-o balta si aspteapta sa mai cresti.