| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

E pacat sa iti abandonezi femeia si copiii chiar daca nu ati apucat sa divortati? Adica sa fugi de acasa din nu stiu ce motiv.

17 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Lui Dumnezeu nu ii plac persoanele care nu isi tin cuvantul.

| minrest a răspuns:

Este grav, sigur, sa iti parasesti copiii, dar daca nu mai poti, o faci si pe asta; trimiti bani mamei, ca are grija de copii, iar dupa ce divortezi, platesti pensie alimentara.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu știu dacă o fi păcat, dar te poate căuta cu poliția și te-ai băga-n probleme.

| aumih16 a răspuns:

Iti abandonezi femeia si copiii de abia dupa ce pierzi la judecatorie custodia copiiilor divortul! etc!

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru aumih16):

Ai du-te tu cu divortul daca sunt baiat destept imi fac actele si fug intr-o tara unde nu are Romania ambasada ca sa nu ma poata extrada in tara in cazul in care ma prinde. Si din moment ce trec toate bunuriile mele pe numele mamei nu are ce sa imi ia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca este pacat si imoral. Lasi ce ai mai sfant pe lume.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Dar daca nevoia iti cere sa faci asta ca nu mai suporti si pleci fara sa mai bagi divort practic ai disparut blochezi telefonul ce s-ar putea intampla.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Trebuie sa platesti pensie alimentara la copii. Nu scapi asa usor de responsabilitati. Te gaseste politia pana la urma si nu scapi de datoria pe care o ai fata de copii.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Dar daca reusesc sa imi schimb numele, infatisarea, actul de identitate si sa trec toate bunuriile pe numele mamei inainte de a fugi de acasa poate reusesc sa scap.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Asa de disperat ai ajuns? Vai vai laughing))

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Si sa fac toate astea in secret fara sa banuiasca ea ceva.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Uite, eu nu vorbeam serios ci doar asa metaforic la superlativ adica nu eram serios, de fapt las-o asa.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu platesti pensia alimentara pentru ca nu ai cu ce te baga la parnaie? pentru ca eu aveam planul facut si am trecut toate bunuriile pe numele mamei ca sa nu impart nimic cu ea la divort.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Te baga la colivie daca face sotia plangere. Stiu cazuri care nu platesc pensia. I-a lasat asa si au gasit alt sot. Nu s-au mai judecat. Dar daca se judecau acum erau la colivie tipii respectivi.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Deci prin urmare daca reusesc sa imi schimb actele, indentitatea si infatisarea reusesc sa scap pana la urma? dar daca fug in alta tara?

| Dana1999 a răspuns:

E păcat ce iti mustreaza tie constiinta

| Serbanok a răspuns:

Nu