| Slavitesti a întrebat:

E păcat să îți placă de o fată sau să ai iubită? Se socotește ca păcat al curviei! Eu aș vrea să am prietenă dar mi-e teamă să nu fie păcat(curvie)!

Răspuns Câştigător
| CinevaAnonimă a răspuns:

E păcat să ai relații sexuale înainte de căsătorie, aia e curvie. Să ai iubită nu e păcat, atâta timp cât iubirea e curată.

10 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

După părerea mea sa iubesti nu e un pacat

| Celcestietot a răspuns:

Pai ce, daca ai o iubita sau daca iti place de o fata curvesti?! Cred ca adevarata intrebare era alta, iar daca nu, nu este niciun pacat!

| Slavitesti explică (pentru Celcestietot):

Mie mi-a mai plăcut de fete dar mă rugam lui Dumnezeu să mi le scoată din minte și să mă ierte pentru păcatul făcut(de a plăcea o fată)!

| Alin32243 a răspuns:

In cazul celor care gandesc ca tine poate ca este mai ok sa nu se reproduca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru CinevaAnonimă):

Și dacă nu trece e la popă, de ce nu e curată, de ce atunci e murdară sau păcătoasă, unde e greșeala, infracțiunea, crima, murdăria? Numai fiindcă zice popa așa?

| Celcestietot a răspuns (pentru Slavitesti):

Eu consider că nu este păcat să îți placă de o fată, ba chiar Biblia ne încurajează să iubim!

| MariusNWM a răspuns:

Trieste-ti viata si nu te mai gandi la tot ce scrie in Biblie sau ce spun toti crestinii p**ii.

| Nilsson a răspuns:

Trebuie să o iubești sincer și să ai intenția de a te căsători cu ea, nu cum fac majoritatea tinerilor de azi, stau cu cineva până găsesc pe altul/alta mai bun/a și apoi îi dau papucii.

| Slavitesti explică (pentru Nilsson):

Si daca ea nu are intentia ce fac? Ma trezesc ca imi da in cap cu inelul de logodna! Degeaba am eu intentia de a ma casatori daca ea nu are!

| Nilsson a răspuns (pentru Slavitesti):

Trebuie să vă cunoașteți bine mai întâi și să nu te lași orbit de pasiune.
Important este să fii tu corect și onest în dreptul tău și în viață ce oferi aceea ți se întoarce.