| RAY a întrebat:

Eclesiastul 4:3
Dar mai fericit decât cei morți sau cei vii, este cel care nu s-a născut încă, cel ce nu a văzut încă faptele rele care sunt făcute sub soare?

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e întrebarea?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca e adevărat ce afirma

| BalkanGains a răspuns (pentru RAY):

Bineanteles ca e adv ce afirma, tot cie afirma Biblia e ademv mie asa mi-a spous mami si popa de la ghiserica la care am fost o data aveam 7 ani pi atunji.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da, e adevărat, dar nu cred ca trebuie luat mot-à-mot versetul ăsta

| RAY explică (pentru BalkanGains):

Ti a crescut viermi in creier, asta vrei sa ne transmiti

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tot nu mi ai raspuns la o intrebare, dumnezeu a predestinat cine sa fie de partea lui inainte de nasterea lui, asa a spus luther

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

La ce intrebare?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dumnezeu a predestinat cine sa fie de partea lui inainte de nasterea lui, asta a spus luther

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, deoarece cei care nu s-au născut încă, n-au văzut și n-au avut parte de ororile și suferințele care se petrec aici, pe Pământ.
E adevărat versetul, exprima realitatea.

| Yuki0799 a răspuns:

Adevărat, am fost atât de fericit înainte să fiu născut.

| kalasnicov33 a răspuns:

Daca si cu parca se plimbau in barca.Biblia este doar o carte de povesti evreiesti cu talc.
Talc pe care inca nu esti in stare sa-l intelegi.

| RAY explică (pentru kalasnicov33):

Iar tu tampitule ai aparut din fundul vaci, am facut studiu biblic

| anonim_4396 a răspuns (pentru kalasnicov33):

Când nu cunoști, mai bine taci ptc te faci de râswinking