| GalinaBlanca a întrebat:

Ema crezi in sfanta Lumina de la Ierusalim?happy

23 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Escrocheria de la Ierusalim, mai bine zis!

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Asa te-au mintit? Mai documenteaza'te!
http://isus-revine.blogspot.com/......herie.html

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Mai intai ar trebui sa te mai documentezi ca se pare ca tu crezi ca tot ce zboara se mananca si tot ce zice popa e sfant, nu merge pe ideea crede si nu cerceta, ci cerceteaza si pastreaza ce este bun:
http://www.moldovacrestina.net/......-sau-isus/

http://www.isushristos.org/isus-sau-iisus-.html

Iar in al doilea rand ortodoxia este plina de traditii care se trag din pagani asa ca pici din start cu tot cu religia ta!

Răspuns utilizator avertizat
| Esperança a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Eu nu fac parte din nici o secta. Secta= Grup de persoane izolate, care susțin o doctrină filozofică, politică.
Eu fac parte dintr-un cult religios, deschis pentru oricine, nu stam izolati sau ascunsi si nu ducem lumea in eroare aratandu-le luminite pe pereti!
Iar in al doilea rand Hristos nu a infintat nici o religie, El a lasat oamenilor DOAR credinta adevarata religie o gasesti in Iacov 1: 26-27 si sincer n-am vazut ortodocsi care sa implineasca ce scrie acolo deci pica.

Religia a inventat-o oamenii, ca nu se intelegeau si au inceput sa se certe intre ei.

Răspuns utilizator avertizat
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

*EmaS mode on*
Da, manca-ti-as nasu' tau.
*EmaS mode off*

| DragosConstantin a răspuns:

Nu ii puteai trimite un mesaj privat nu?laughing

| 1Mihai1 a răspuns (pentru DragosConstantin):

Poate inca nu a aflat cum, sau a vrut sa afle si altii ce raspund dă.

| DragosConstantin a răspuns (pentru 1Mihai1):

Buna incercare, dar mereu am un as in maneca...stie cum se trimite un mesaj privat cu o mai vorbit cu mine mai demult laughing ...pai eu deja stiu ce raspuns da, daca vrea ii raspund eu in locul doamnei.

| 1Mihai1 a răspuns (pentru DragosConstantin):

După cum zici tu "mereu AM un as in maneca", poate ea vrea sa le "arate" altor persoane raspunsul ei. Inca ceva, niciodata nu fii sigur de ce stii.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Raspunsul e da. happy a fost simplu nu?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Ce ma amuza la tine ca, tu crezi cu adevarat ca religia ta este cea adevarata sau dreapta...auzi,dar pe celelalte le-ai analizat cat de cat?tongue si mai am ceva de spus dupa parerea mea, daca te-ai fi nascut in alt stat cu o alta religie pe acea o considerai cea adevarata sau dreapta.-

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru GalinaBlanca):

Of of...atuncea cand Constantin cel Mare a dat Edictul de la Milano si crestinismul (de aicea provine religia ortodoxa) a fost recunoscut ca si religie oficiala a imperiului cum se face ca mai existau alte religii? deci aicea ai dovada ca nu este cea adevarata asa cum credeai tu, dar indoctrinarea si-a facut efectul destul de bine si dupa cum te comporti acum ai sanse mari sa ajungi cand vei mai creste o fanatica religioasa, deci nu spun sa nu crezi in ceea ce doresti, dar oprestete la un anumit punct si nu-l depasii.
--alta dovada: deci dupa ce s-a destramat Imperiul Roman s-a format Imperiul Roman de rasarit cu capitala la Constantinopol (unde era religia ortodoxa), iar Imperiul Roman de Apus cu capitala la Roma (unde era religia catolica), deci de aicea cum iti poti tu da seama ca religia ortodoxa e cea adevrata? poate sa fie catolicismul si tu te inseli pentru ca amandoua s-au format tot in aceeasi perioada.

Răspuns utilizator avertizat
| Sarah15is a răspuns:

''Sfanta lumina" nu cred ca exista deoarece am auzit de la o femeie dintr-o biserica care se suparase pe parinte a zis nu stiu cui ca acele icoane "facatoare de minuni"(cele care plang) au niste telecomenzi care cand apasa pe ele incep sa planga icoanele.Deci nici acea lumina nu cred ca este atat de adevarata.