| Surrender a întrebat:

Este adevărat că în anul 2054 Biserica Catolică se va uni cu Biserica Ortodoxă și vor forma Biserica Creștină?

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ma uit in globul de cristal si iti zicwinking.

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

Ecumenismul(unirea tuturor religiilor) va avea loc; in afara de una. Dar nu stim cand se va intampla acest lucru.

| Lizzu a răspuns:

Si cu ce ne-ar incalzi daca, prin absurd, ar fi adevarat?

Asa cum s-au separat in 1054 si nu si-au mai vorbit asa se pot si impaca.

Oricum totul se intampla dupa cum vor ei si nu dupa dorintele noastre.
Nimeni nu te intreaba.

| HueyFreeman a răspuns:

Ma indoiesc ca au sa mai aiba destui adepti pana in 2054 sa mai faca ceva.

| sodobar a răspuns:

De unde vrei sa stiu? nu sunt mama omida, o sa traim si o sa vedem

| andri22 a răspuns:

Cine te-a mai mintit si cu asta, eu cred ca nu este adevarat iti spun ceva:nu mai asculta orice porcarie pe care o spune cineva pentru ca nu stie nimeni ce face Dumnezeu:o zi/seara buna laughing :*

| LedZep a răspuns:

Foarte posibil, dar nu poti stabili o data fixa...