| IMC90 a întrebat:

Este adevarat ca Vaticanul a recunoscut existenta extraterestrilor pe 14.05. 2008?

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

In Biblie scrie despre ingerii cazuti care au curvit cu fetele oamenilor pentru ca erau frumoase, iar unii sunt de parere ca extraterestrii ar fi urmasii lor.Scena descrisa de Ioan trebuie sa fi fost dramatica, caci ea nu se desfasoara undeva intr-un colt de univers, ci chiar in cer, acolo unde se afla resedinta Creatorului. De asemenea, conflictul nu s-a rezumat la cateva finte, ci milioane si milioane de ingeri au participat la el, pentru ca, in final, acei ingeri gasiti nevrednici de a mai locui in cer, si care au trecut cu totul de partea lui Lucifer, sa trebuiasca sa paraseasca stralucirea cerului si locasurile de lumina pentru a plonja in haos, intuneric si ura.Din fericire, marele conflict ceresc a golit cerul de orice intinare a pacatului, lasandu-l la fel de curat, de neprihanit si de luminos ca la inceput.

| MMihai a răspuns:

Nu au recunoscut, dar au spus că ar putea exista civilizații extraterestre.(Data nu cred că are importanță.)

| IMC90 explică (pentru MMihai):

Deci practic, biserica admite ca oamenii s-ar putea sa nu fie singurele fiinte din univers, asa cum zicea pana odinioara!

| Inferno a răspuns:

Eu stiam ca da.

Răspuns utilizator avertizat
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns (pentru U2lrish):

Unde? Daca ai link ar fi minunat.

| IMC90 explică (pentru NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu):

Am mai azuti ''teoria'' asta la un baptist. Deci ei probabil asa invata...

Răspuns utilizator avertizat
| charonmario a răspuns:

Sa faca dovada nu au zis cand i-au intalnit dimineata sau seara Vaticanul. La asta e bun manipuleaza masele asta au facut intotdeauna nu au dovezi pentru ca nu existamartorii lui christos exista ai extraterestilor nu desi un om a scris pentru biserica scientólogica o carte dar sunt departe de adevar