| AlexeHellsing a întrebat:

„Este irelevant ce zici tu acolo, acestea sunt doar interpretari. Eu ti-am dat afirmatii clare si indiscutabile ale lui Isus, n-ai decat sa crezi ce vrei."

A urmat un ignore și o mulțime de semne de întrebare pe care mi le-am pus, cum ar fi... care e rostul acestei persoane. Pune o întrebare, încearcă să vorbească din Scriptură, îi demonstrezi că se-nșeală cu versete din Scriptură și după ce le dai versetul din Scriptură îți bagă citatul de mai sus. Explicaț-mi, vă implor! Care e rosul? Cât de irelevant să fii, să spui că vorbești din Scripturi și în același timp să spui că Scriptura este irelevantă și sunt doar interpretări?

https://www.tpu.ro/......in-biblie/

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Isi pierzi timpul aiurea man

| Darkmagic a răspuns:

Nu am inteles de ce a trebuit sa te contrazici in J' de raspunsuri cu un ateu, din moment ce un ateu care se respecta, nu are treaba cu religia.
Prostii, vor motiva probabil cu: "Ce daca suntem atei, ne dam si noi cu parerea."
Intrebare:
Tu, daca nu ai treaba, sau chiar detesti..."Benzi desenate", te duci si iti dai de nebun cu parerea pe acolo, si pui si intrebari?
Te las acum sa realizezi singur "seriozitatea" ateilor care se baga in seama la religie.
Personal, as spune si "multumesc" pentru ignor. big grin

| KronstadtResurrection a răspuns:

Din cauza celor asemeni voua exista atatea probleme pe planeta asta. Aveti prea mult timp liber si vorbiti numai tampenii.
Ce este cel mai grav? Este faptul ca voi CONFUNDATI RELIGIA CU CREDINTA.

| AlexeHellsing explică (pentru KronstadtResurrection):

Auci... a fost destul de dur. Ne-ai raportat direct la problemele globale...
Ce este cel mai grav? Nu confundă nimeni credința cu religia, nici eu, nici prietenul meu care mă ignoră.

| AlexeHellsing explică (pentru KronstadtResurrection):

Totuși ai dreptate și trebuie să recunosc asta. Avem într-adevăr prea mult timp liber pe care-l folosim într-un mod prost. Sunt conștient de acest lucru, dar până voi găsi un mod mai bun de a-mi folosi cele câteva cunoștințe teologice pe care le am, voi continua să fiu activ aici.

| geo9617 a răspuns:

Man, am urmarit discutia voastra. E clar ce s-a intamplat acolo: omuletul evreu convins in credinta lui mincinoasa si ingamfata n-a vrut sa renunte la ideile ratacite tocmai din cauza ingamfarii, a mandriei.
Raspunsuri mai bune decat ce i-ai dat nu erau necesare. Aminteste-ti ca tot evreii cu aceeasi mentalitate l-au rastignit pe Iisus desi aveau toate motivele sa creada ca El e Hristosul, trimisul lui Dumnezeu Tatal, Fiul Lui, Mantuitorul lumii.
Nu te mai oftica. Nu are rost. Iti bati capul degeaba cu asemenea oameni.
Daca nu vor sa inteleaga din a doua sau a treia incercare, nu mai incerca, pentru ca inseamna ca el e pus pe contrazis si ce stie el e lucrul cel adevarat.

Răspuns utilizator avertizat