| Mihai73684847477 a întrebat:

Este pacat sa faci baie in ziua de Paste?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce ai propune? Sa stam nespalati azi?

| anonimg a răspuns:

Eu zic că este păcat să stai nespălat. Dumnezeu nu este absurd. Desigur că avem voie să ne spălăm și trupul și sufletul în orice zi, și cu cât mai mult în zilele de sărbătoare.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu consider a fi așa

| AlexandruIonescu86 a răspuns:

Nu există o regulă generală în acest sens, dar unele tradiții religioase pot recomanda abținerea de la anumite activități în zilele sfinte. Consultă-ți tradiția religioasă specifică pentru a afla recomandările.

| Namun a răspuns:

Bună!

Să nu exagerăm totuși. Igiena corporală merită atenție.
Înțeleg că avem și noi,, tradiții,, dar unele sunt dea dreptul tâmpite după părerea mea.
E interzis să faci baie în ziua de Paște așa
cum e interzis să te speli nu știu câte zile de Bobotează.
Să fim serioși acum... Cred că Dumnezeu vrea să fim mai apropiați de El și să ne mântuim, nu ne da în cap că ne spălăm.

Numai bine!

| Andrel348 a răspuns:

Doar daca esti dezbracat complet, esti in public si o faci in singura fantana cu apa potabila din localitate.