| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Este pacat sa ma rog lui Allah daca am vazut ca rugaciunile catre el au mai mare efect decat cele catre Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Berea e Sfanta not worthy

12 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Vrei 50 de sotii?

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Si 35 de litri de bere?thinking

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Eu spuneam minimulbatting eyelashes

| MMihai a răspuns:

Allah este Dumnezeu în limba arabă.
Arabii creștini că există și arabi creștini, îi spun Allah.
Pentru un arab creștin vor fi 2 Allah, cel prezentat de religia creștină, și cel prezentat de religia islamică.
Religiile sunt multe Dumnezeu, este același.
Prima condiție ca să te rogi lui Allah, este să cunoști islam, și să ai ceva cunoștințe de limbă arabă.
Rugându-te în limba română, nu vei folosii termenul Allah, ci cuvântul Dumnezeu, dar când te vei ruga, nu vei vizualiza personaje din creștinism, ci pe Dumnezeul islamului, pe Allah.
Dacă ai fi de credință bahai, te vei ruga la Dumnezeu gândindu-te însă că Dumnezeu este cel prezentat de credința bahai. șamd dar fiind români și gândind în românește, vei spune tot Dumnezeu.

| Arthur a răspuns:

Cum au spus şi anteriorii, Dumnezeul arabilor, evreilor şi creştinilor este unul şi acelaşi.

| Vladuthz a răspuns:

Este pacat din punct de vedere al inteligentei sa te rogi unei persoane imaginare in afara caterincii...

| Archdaemon a răspuns:

Nu cred...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cine intrebi? pe noi? calcuatorul? TPU-ul? pe mine? ce e mai dulce? bomboana din mana cumparata gata? sau ce in vitrina dar banuiesti ca ar fi? ce e mai eficient in raceala? aspirina sau acidul acetilsalicilic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu este adevaratul dumnezeu! Lui sa i te inchini si numai Lui sa-i slujesti! Poate ca nu te rogi Lui Dumnezeu ci Dracului si nu constientizezi asta!

| grgdlk a răspuns:

E careva in masura sa spuna ce e pacat sau nu?
eu unu nu stiu ce sa zic, fa cum simti tu ca e mai bine si mai corect

| blackcat99 a răspuns:

Fa cum simti tu, insa dumnezeu nu te ajuta cu lucrul pe care il doresti, ca sa te testeze. acum tine de tine

| zotescumarius a răspuns:

Si cum ti-ai dat seama ca rugaciunile catre Allah au mai mult efect?:0

Dumnezeul Creștinilor, Evreilor si Arabilor este unul si acelasi, chiar daca sunt denumiti in 3 feluri (Allah, Domnul, YHWE). Este dumnezeul lui Avram, de unde provin toate cele 3 religii