| Aihao19 a întrebat:

Credeti in previziuni si profetii?(Nostradamus,baba Vanga,Edgar Cayce)etc
De ce da, de ce nu?

7 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Nu, că mă străduiesc să nu mă scrântesc înainte de vârsta de 75. De curiozitate, ce înseamnă sperance?

| johnnny123 a răspuns (pentru Laura):

Cred că în limba română "Sperance" se traduce prin "hope-anță"

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu cred in asa ceva!

| anamariarot a răspuns:

Dacă eu aș spune acum că România peste 50 de ani va avea și mai multe persoane de etnie rromă(mai multe decât românii) și că va fi mai multă incultură decât acum, dacă spun că vom avea mașini zburătoare și o tehnologie super avansată, pot fi considerată vreo urmașă a lui Nostradamus?

Răspuns utilizator avertizat
| JackR a răspuns:

Am trecut de mult de varsta la care credeam in povesti! Nu exista nici o dovada ca Nostradamus, baba Vanga, Cayce, mama Omida sau Carmen Harra au "profetit" ceva. Catrenele lui Nostradamus au fost interpretate, in asa fel incat sa se suprapuna peste evenimente, DUPA ce respectivele evenimente erau deja istorie. Cat despre ceilalti, nu are rost sa discutam. Ca exista suficient de multi creduli care cred tot ce aud, este o alta discutie!

| ionutborcea a răspuns:

Da in nostradamos puțin pentru că multe ce a scris el s-au întâmplat şi încă se ma întâmplă