| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu cand nu cred in Dumnezeu se intampla ca dupa un timp sa simt un fel de gheata la inima,care e foarte inghetata, voi credeti in Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| Dorugar a răspuns:

Pai este si normal sa simti asa daca tu crezi in Dumnezeul Noului Testament, adica in Dumnezeul Veacului Acesta numit si Lucifer sau Satana.
Daca ai crede in Creatorul si nu intr-o creatura ca Isus, fi sigur ca nu ai mai simtii aceeasi amagire diavoliceasca ca cea pe care ne-o descrii!

Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Daca e gheata e bine, ca aia se topeste usor. Era mai rau daca era un fel de placa de metal. Atunci era bai. laughing Hai mai zambeste si tu, nu mai lua lucrurile asa in tragic.

| danay72 a răspuns:

Cred in Dumnezeu, iar studiu atent al Bibliei ma ajuta sa imi intaresc relația de prietenie cu El.Multe articole in acest sens poti găsi pe situl jw.org.

| ania a răspuns:

Eu cred în Dumnezeul Bibliei, al Vechiului şi al Noului Testament.Pe vremea când eram agnostică, nesigură de existenţa Lui şi eu simţeam un fel de răceală sufletească, strea aceea de orfan sufletesc fără sens şi fără destinaţie.

| Dorugar a răspuns (pentru ania):

Tu nu poti crede in 2Dumnezei pentru ca Dumnezeu este Unul si altul este Dracu care se da drept Dumnezeu. Asa ca Dumnezeul Vechiului Testament e Creatorul, iar cel al noului Testament este Dumnezeul Veacului acesta, adica cel numit si Satana!

Răspuns utilizator avertizat
| Dorugar a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Din foarte multe motive mai ales Biblice.
1 Pentru ca el se recunoaste singur in Apoc 1:18 ca este seful cheilor Iadului si ale mortii dar nu si ale Raiului sau ale vietii
2 Pentru ca elin Biblie in Apoc 22:16 se recunoaste ca fiind Lucifer (un alt nume al Satanei) si cu acest nume este slavit si la Vatican (vezi pe YouTube tema "Pope worship Lucifer) Pentru ca in Apoc. 12 12 chiar Dumnezeu il numeste Diavol pe acest Lucifer atunci cand il azvarle pe pamant asa cum a prorocit Isaia in 14:12, pentru ca Noul Testament a fost scris de evanghelistii care au primit puteri si stapanire peste dracii pe care i-au primit de la Christos asa cum recunoaste Luca in 9:1 +++++ altele!

| Doub a răspuns:

Da, cred.

| LePotato a răspuns:

"ca dupa un timp sa simt un fel de gheata la inima, care e foarte inghetata" - CE?

| suffarstar a răspuns:

Stau si ma intreb care e scopul acestor intrebari pe care le pui, troll nu esti. Deci? E amuzant? laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.eu am spart piatra numita inima, am cernut-o am afanat-o si am samanat in ea cuvantul Domnului, care a prins ceva radacini si acumma ma straduiesc sa il fac mare, sa creasca si sa dea rod.ma simt bine, cald, si simt ca am o inima.

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Citeste www.bibliapentrusceptici.ro si mergi la doctor

| vladionut94 a răspuns:

rolling on the floor asta-i hilar banuiesc ca doar la mijloc doar un efect placebo pe care til provoci singura din cauza unor urme de remuscari ca crezi si dupa aia de frica sa nu patesti ceva crezi ca este adevarat ps: raspunde-mi de am dreptate

| CrisanPaul324 a răspuns:

Deci credinta in Dumnezeu se poate in mai multe feluri, nu neaparat prin mersul la biserica cum sustin altii. Intr-adevar este extrem de bine sa mergi la biserica, la Biserica Romano-Catolica daca esti de rit latin ca mine sau la cea Ortodoxa Romana daca esti pe rit bizantin.Acestea predominand in tara noastra. Dace nu poti merge insa la biserica iti recomand sa iti construiesti acasa ca de exemplu tocmai in camera ta intr-un coltisor, un mic altar(mini-altar) care este simplu de facut. Iata ce iti trebuie: O statuieta a lui Isus Cristos, o statuieta a Fecioarei Maria sau a altui sfant ca Sf. Anton, Sf. Francisc, Sf.Rita sau Sf.Barbara, un crucifix adica o cruce cu Cristos rastignit, doua sfesnicuri cu lumanari, o Biblie, un rozariu si o sticluta cu apa sfintita, doua icoane tot cu sfinti si o fata de masa alba si o masuta bineinteles. Din perspectiva Catolica iar in cea Ortodoxa sa ai doar multe icoane prin casa cu Sf. Andrei, Sf. Maria si Sf. George, etc. Ambele variante sunt ok, tot pe Dumnezeu il vizeaza. La acel altar nu va trebui sa te rogi toata ziua dar macar seara sau dimineata. Zicand rugaciuni precum Tatal Nostru, Ecce sacerdos, etc. Sper ca ti-am fost de ajutor in ceea ce priveste intarirea credintei tale in Domnul!