| OctavianDanielMaria a întrebat:

'Eu, Ioan, am auzit şi am văzut lucrurile acestea. Şi după ce le-am auzit şi le-am văzut, m-am* aruncat la picioarele îngerului care mi le arăta, ca să mă închin lui.
9Dar el mi-a zis: „Fereşte-te* să faci una ca aceasta! Eu sunt un împreună-slujitor cu tine şi cu fraţii tăi, prorocii, şi cu cei ce păzesc cuvintele din cartea aceasta. Închină-te lui Dumnezeu.". Apocalipsa 22:8-9.Cum comentati?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu, Trinitatea, este singurul căruia I se cuvine închinarea.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E un concept mai profund. Duhul Sfânt este Puterea din Dumnezeu - Tatăl și Dumnezeu - Fiul, care Îi face să fie una...și ne face și pe noi să fim una cu Ei, dacă Duhul Sfânt are ca Templu trupurile noastre.

| TreborIerdna a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Trinitatea este un concept fals. Dumnezeu nu este om

Răspuns utilizator avertizat
| TreborIerdna a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Stiu, dar nu e neaparat vina lor, nu te ai gandi nici o data ca om care e pus sa iti explice poate sa greseasca asa de rau. Credinta asta e foarte veche, anul 300-400, ei sunt vinovatii

| marinaru777 a răspuns:

Sfintii si puterile ceresti sunt mijlocitori la Dumnezeu, un ajutor in plus pentru tine ca om daca vor sa te ajute, ai o geanta grea si o cari de unul singur, intalnesti un om si il rogi sa te ajute, te poate ajuta sau nu asa este si cu sfintii si puterile ceresti.

Răspuns utilizator avertizat