| anonim_4396 a întrebat:

"Eu sunt învierea și viața. Cel ce crede în mine, chiar dacă va muri, va trăi. Și oricine trăiește și crede în mine în veci nu va muri. Crezi tu aceasta? Este El viu si in inima ta?

Răspuns Câştigător
| Kramerwalt a răspuns:

De unde stii ca voi fi penticostal? poate vreau baptist ca Bon Jovi!

22 răspunsuri:
| ramona30 a răspuns:

Acestea sunt doar cuvinte dintr-o carte. Asa pot sa iti dau si eu citate dintr-o carte de povesti, gen Greuceanu si Harap-Alb.

| Hombre a răspuns (pentru ramona30):

Ai uitat "Ursul pacalit de vulpe" laughing

| Hombre a răspuns:

Ema cred in tine si te astept, stii tu unde.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

La slujba de Inviere?

| Inferno a răspuns:

Chiar asa? Acum pe bune, exagerezi. Daca eu ti-as spune ca ma pis pe zana maseluta tu cum te-ai simtii? Daca as incepe sa o injur pe zana maseluta ti-ar convenii? Asa si cu Dumnezeu. Ei cred in Dumnezeu si nu le place sa il injuri.

| Kramerwalt a răspuns:

Da, a inviat datorita cuiva de aici, Si acum i-l simt din ce in ce mai aproape de mine!

| Kramerwalt a răspuns:

Oh, da? Ei bine asa vei fii si tu in Iad!

| Kramerwalt a răspuns:

Tu in realitate nu ai curaj sa misti nici un deget dar asa in fata calculatorului toti se dau mari zei si puternici dar i-ti vei primii tu pedeapsa stai linistit!(si se scrie desfranari)

| Kramerwalt a răspuns:

Nu sti ce spui prietene, eram exact ca tine! Crede-ma! Dar femeia asta Ema pe care eu o consider ca o mama m-a ajutat sa ma caiesc mi-a aratat calea cea dreapta tare as vrea sa le arat si eu altora! Mari pacate faci! Gandeste-te macar o secunda ca Dumnezeu exista! fa asta si dupa vorbim!

| Kramerwalt a răspuns:

Nu, sunt crestin-ortodox!

| Kramerwalt a răspuns:

Nu ma serios! De cand m-am nascut desi vreau sa-mi schimb religia, momentan sunt crestin-ortodox!

| MCRgurl a răspuns:

Cred 100% in Iisus si in asta. oi avea eu pacate si nu prea trec pe la biserica dar sunt sigur ca el exista

| Kramerwalt a răspuns (pentru MCRgurl):

Felicitari, pentru credinta ta dar cuvantul fara fapta oare are sens ia gandeste-te putin! Sper ca in seara asta vei fii la slujba de Inviere!

| MCRgurl a răspuns (pentru Kramerwalt):

Nu voi lipsi de acolo, in niciun an nu am lipsit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu totii vor trai oricum. unii mai bine, altii mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Credinţa şi implicit mărturisirea lui Hristos nu pot exista fără fapte de jertfă şi smerenie deoarece :,, După cum trupul fără duh este mort, tot aşa şi credinţa fără fapte este moartă." Iacov 2. 26

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Categoric DA.

| ateuNEGATIV a răspuns:

Ai vreo dovada ca dupa ce mori te duci in paradis?

| Kramerwalt a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Ai vreo dovada ca nu vei ajunge?

| anonim_4396 explică (pentru ateuNEGATIV):

Da Biblia

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma faci sa rad amuzant

| alex945 a răspuns:

Da normal