| MarioDraghi a întrebat:

Eu văd moarte ca pe o vacanță voi cum o vedeți? misterioasă? sau nu știți la ce să vă așteptați? Pot să spun că sunt cu moartea de mână și cu coada ochiului privesc la viață...

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Omul când moare nu mai stie si nu mai simte nimic. E ca un somn. Eclesiatul 9:5, 6,10 arata ca omul nu mai e conștient de nimic.Dar tot Biblia arata ca va fi o înviere pe pământ, dupa distrugerea sistemului rau de lucruri, sub guvernarea lui Dumnezeu. Ioan5:28,29,Psalmi37:9-11,29.

| T0T a răspuns:

"Viața e ca o partidă de sex neterminată iar viața după moarte ca orgasmul din ea." -Tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu o consider o multitudine de forte sau sentimentul de frica ce te cuprinde intr-un moment. Consider ca ea preia anumite infatisari pentru a te atrage si a ramane cu ea. Poate fi o femeie, un barbat, un caine, un peisaj, un loc in care ti-ai dori sa fii. Prin "deghizarile" sale ma refer la starea aia intre viata si moarte, cand alegi daca ramai sau pleci. Ex: unii oameni aflati in moarte cerebrala isi revin iar altii nu. Ma gandesc ca ei au ales calea pe care vor sa o urmeze. Este misterioasa, normal, pentru ca nu stii la ce sa te astepti. Te ia prin surprindere.

| Teffan a răspuns:

Vad moartea ca o reintoarcere la starea initiala.

| Petrovici_Alin_1992 a răspuns (pentru Teffan):

Nu vezi bine, unde te reintorci?