| anonim_4396 a întrebat:

Exista energie intunecata? Ce caracteristica are energia intunecata?

6 răspunsuri:
| danut a răspuns:

In opozitie fata de energia luminoasa. De unde ai vrea sa stie cineva, astea sunt doar simple teorii, energia tare, energia moale, si alte bazaconii. Daca imi dai un metru de energie tare sigur iti voi inapoia 2 kg de energie intunecata. Hi, hi, hi.

Răspuns utilizator avertizat
| Denydede98 a răspuns:

Bună! Vrei sa afli mai multe din domeniul paranormal, trimite-mi un mesaj pe yahoo sau un mail pe adresa professional.radiomaker12@yahoo.com și eu te voi contacta. Lasă-mi în mail un profil de Facebook sau un număr de-al tau de telefon.

| anonim_4396 explică (pentru Denydede98):

Paranormalul este legat de activitate demonica. Dpdv fizic se vorbeste despre energia vidului, energia intunecata. In Cuvantul Lui Dumnezeu Biblia este scris despre Dumnezeu ca fiind ca un nor intunecat sau un vid intunecat ( irespirabil ) sau negru sau materie neagra ( intunecata ) concentrata asemanatoare cu un gaz negru. Materializarea are loc prin acumulare de energie a vidului si uneori aceasta acumulare poate interactiona cu materia. In imensitatea universului astfel de fenomene au loc foarte des. De fapt asa a aparut materia. Cand l-a facut pe om Dumnezeu a dirijat particule si atomi de pamant dand forma de om si apoi a introdus o energie de viata in om. Demonii fac uneori si lucruri bune ca sa induca in eroare. Nimic nu e inexplicabil. In Iov 4 se vorbeste despre o entitate fara forma care a vorbit cu un om numit Elifaz. Dpdv fizic energia = forta * distanta. In fizica nu se vorbeste nicaieri despre ce cauzeaza ( cauzele primare ce cauzeaza ) fortele sau ce misca materia si se vorbeste doar despre particule elementare care se misca in spatiu si doar se descrie matematic niste ecuatii de stare niste traiectorii niste constante aparent foarte precise si cam atat. Adica in fizica nu se gasesc nicaieri concret descrise cauze primare de forte ci doar efecte ( si cauze secundare si particule mediatoare de forte ) asa cum unii ( putini ) oameni au vazut fenomene ( efecte ) fizice "inexplicabile" iar majoritatea oamenilor vad si stiu ca zilnic si in permanenta totul se misca fara sa stie clar ce fel de forte primare misca toate aceste particule materializate. Chiar si intr-un obiect solid care sta pe loc in el se misca totul adica particulele elementare din el. Fenomenele "inexplicabile" ( paranormale ) care apar sunt aparent "inexplicabile" pentru ca majoritatea oamenilor nu se intalnesc cu ele in viata de zi cu zi si nu sunt obisnuiti cu ele si pentru ca scopul Lui Dumnezeu este ca oamenii sa nu fie perturbati de forte care se afla in spatele materiei sau la baza materiei sau la nivel subcuantic de particule virtuale si subvirtuale. Cineva care a experimentat paranormalul si care se indreapta spre Dumnezeu si Cuvantul Sau Biblia este posibil ca initial sa aiba parte de surprize neplacute din partea demonilor. Cum isi poate explica cineva cum am aparut noi oamenii ca fiinte constiente de propria noastra existenta? Pentru ca ce a cauzat aparitia noastra este la randul Lui constient de propria Lui existenta adica Dumnezeu. Dumnezeu nu este doar energie ci energie constienta de propria existenta si care determina materia sau creaturile inteligente, precum oamenii, sa fie constiente de propria lor existenta. Povestile despre teoriile Big Bang si evolutie sunt simple inventii sau nascociri omenesti. Faza imateriala corespunde domeniilor de energie intre 0 Joule si constanta lui Plank raportata la o secunda adica 6.6*10^(-34) Joule. Cand prin acumulare ( concentrare ) de energie ( densificare de energie ) o entitate, constienta de existenta sa, ajunge in faza de umbra sau de forma umanoida sub forma de umbra, deja a trecut in faza semimateriala si absoarbe ca o gaura neagra orice lumina. Cand se sparge un pahar, in mod paranormal, particule virtuale devin ( se infiltreaza printre atomii din sticla si isi maresc volumul sau se dilata ), printre legaturile atomice din sticla, acumulari de energie din jur si se rup brusc legaturile dintre atomi din sticla solida sau cristalizata si paharul se sparge. Iov 4:12-21:"O şoaptă a răzbit până la mine şi urechea mea a prins ceva din ea. În spaimele care vin din nălucirile nopţii, atunci când somn adânc se lasă peste oameni, cutremur m-a apucat şi fiori mi-au scuturat toate oasele. Atunci un duh a trecut prin faţa mea; tot părul mi s-a zbârlit de groază. A stat drept în picioare, dar n-am ştiut cine este; o umbră este înaintea ochilor mei, şi aud o voce uşoară care zice: "Un om poate să fie drept în faţa lui Dumnezeu? O făptură omenească este ea curată înaintea Celui ce a zidit-o?
Dacă El nu se încrede în slujitorii Săi şi dacă găseşte vină chiar îngerilor Săi, cu cât mai vârtos celor ce locuiesc în locuinţe de lut, a căror obârşie este în ţărână şi pe care îi striveşte ca pe o molie.
De dimineaţă până seara sunt zdrobiţi, pier pe vecie fără să-i scape nimeni.
Mor, dar nu mor de prea multă înţelepciune".