| OctavianDanielMaria a întrebat:

Exista iadul? Si cine intra in iad? Cei care tin cu Satana? Si ce se intampla cu cei care ajung acolo?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Dupa ce mori, activitatea neuronala adica constiinta ta moare, cu fiecare neuron din cei 86 de miliarde, asta se ceva rapid in cateva minute, apoi numai existi si numai vei putea exista vreodata, de asta nu iti irosi timpul online si fa ceva cu viata ta, calatoreste, experimenteaza viata, statul pe pc te baga in groapa inainte de termen

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, fetele bune merg în rai, cele rele merg unde vor. Cei ce ajung acolo se întâlnesc cu fetele rele. Apoi, ce se întâmplă cu ei, numai Dracu știe.

| Apokales a răspuns:

Dupa ce mori nu va exista nici timp, nici spatiu si nici chiar gandul. Iar timpul nu exista. Deci nu exista iadul.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

După ce omul moare nu va ajunge nici in iad, nici in rai. Atât raiul cat si iadul il vom experimenta fiecare in aceasta viață după cum rezulta din Biblie. In Luca 17/21 Isus spune:"Caci iată ca Împărăția lui Dumnezeu este înăuntrul vostru". Apostolul Pavel lămurește aceasta afirmație a lui Isus in Romani 14/17:"Caci Împărăția lui Dumnezeu nu este mâncare si băutură, ci neprihanire, pace si bucurie in Duhul Sfânt.
La fel si împărăția lui Satan își are adepții ei in timpul vieții lor pe acest pământ. Sunt destule exemple in Biblie despre demonizați care erau chinuiți de către duhurile demonilor. Un adevărat iad pentru acele persoane. Eliberarea lor se făcea prin post si rugăciune. In zilele noastre nu se mai procedează astfel, deoarece nu se recunoaște ca sunt demonizați ci sunt declarați bolnavi psihici. Oare pot fi vindecați cu tranchilizante când ei sunt posedați de duhuri rele? Singura lor salvare este Isus, post si rugăciune.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa vezi cum e acolo citeste Divina comedie a lui Dante Alighieri. Incepe cu iadul care este descris in amanunt. Foarte interesant. Sa vezi cate pacate te pot duce acolo.

Răspuns utilizator avertizat
| Ward a răspuns:

Tu intri in iad. Si acolo tot ce vezi este ioni cum ia perisoarele cu pumnul din cratita de ciorba si l bate pe fisu. Cu placere anticipat!