| OctavianDanielMaria a întrebat:

Exista viata dupa moarte sau invierea?

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da, dupa cum Mantuitorul Histos a inviat cu un trup fizic nemuritor, la revenirea Lui va transforma si trupurile noastre.

Răspuns utilizator avertizat
| ania a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ceilalti ucenici i- au zis lui deci ( lui Toma) Am vazut pe Dumnul! Dar el le-a raspuns:"Daca nu voi vedea in mainile lui semnul cuielor si daca nu voi pune degetul meu in coasta Lui, nu voi crede... Apoi a zis lui Toma-aduti degetul incoace si uita- te la mainile mele; si adu- ti mana, pune- o in coasta mea si nu fii nectedincuios ci credincios. Drept raspuns Toma i-a zis- Domnul meu si Dumnezeul meu! Ioan 20- 25, 27, 28

Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

Este același lucru. Învierea este procesul începerii unei noi vieți.
În timpul morții nu există nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

În Biblie exista reincarnarea în schimb rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| MarianGeorgeBumpy a răspuns (pentru anonimg):

Nu e acelasi lucru adventistule.

| MarianGeorgeBumpy a răspuns (pentru anonimg):

Te contrazici singur.

| fllu07 a răspuns:

Viață după moarte nu. Înviere da. Iehova Dumnezeu a promis veșnicia, si el nu poate să mintă. Deci nu e ca nu vrea, Dumnezeu nu poate să mintă. Asa cum tu nu poti respira sub apă. Si daca a promis, sa fii sigur ca va împlini.

Răspuns utilizator avertizat
| fllu07 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta e părerea ta. Pe care esti liber sa o ai. Care oricum este mereu gică contra.