| Octaviana_9832 a întrebat:

Cum v-ati imagina voi viata omului daca nu ar exista Dumnezeu, invierea mortilor iar moartea ar fi ultima realitate? [Adica se spune ca dupa moarte exista viata de apoi cum v-ati imagina daca nu ar mai exista aceasta viata si dupa ce mori nu mai exista deloc ].
Cel mai concret, frumos si bun raspuns primeste ce i se cuvine happy.

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai mori.Esti ingropat.Si incepi sa putrezesti.Asta e scenariu urat? Infricosator? Nu mi se pare. E un proces perfect naturalwinking

| Danny a răspuns:

M-am gandit si eu mult pe subiectul asta. Cred ca am deveni cu totii oameni de stiinta, pentru ca Iluministii din evul mediu nu credeau in dumnezeu, insa erau oameni de stiinta straluciti. Am fi fost insetati de cunoastere. Mai degraba "disperati" dupa identitatea si provenienta noastra.
Parerea mea happy N-ar fi bine deloc in orice caz.

| razvan007_8589 a răspuns:

Pai nu ar fi bine pentru nimeni.Sa sti ca si eu m-am gandit la asta si apoi eram confuz.