| anonim_4396 a întrebat:

Extremistii islamisti sau satanisti, care credeti ca sunt mai rai?

46 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Rau? Arata spre un lucru care ti se pare rau.

Un singur deget, degetul aratator va fi indreptat spre cea ce consideri tu rau si nefolositor, in schimb TREI degete : Mijlociul, inelarul si degetul mic sunt indreptate spre tine.

Acesta este un efect psihologic numit Efectul umbrei.Cea ce nu accepti la tine si consideri rau va fi oglindit in exteriorul tau, si de aici pornesc frustrarile si ''golurile interioare''.
Caci daca o fiinta vrea sa traiasca in armonie trebuie sa aiba un echilibru intre bine si rau. Daca binele sau raul (in cel mai des caz raul) nu sunt acceptate nu vom mai fi un intreg si va aparea un dezechilibru in existenta noastra.

Accepta cea ce se afla in interiorul tau, apoi accepta cea ce se regaseste in exteriorul tau.

| Mădă0611 a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Ti-i arat pe astia asa cum saluta Hitler :)), nici un deşti spre mine: http://stirileprotv.ro/......mobil.html

| mODIN a răspuns:

Crestinii!

| anonimg a răspuns:

Ambele categorii sunt rele. Cu cat mai mult daca sunt si extremisti! Chiar si un om credincios -daca este extremist este rau.

| zurick a răspuns:

Am citit comentariile si nu ma asteptam la altceva. Oricum un om nu este rau doar pentru ca are nu stiu ce relegie N...Decand un om este intr-un fel doar pentru ca are religia N. Daca asta crezi tu, atunci ce inseamna cuvantul ''rau''

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Dumnezeu a facut numai oameni buni

| BogdanVasc a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Serios? Doar Dumnezeu a ucis +2.000.000 de oameni (dovedit din Biblie), si daca mai pun pe Hitler, Ceausescu daca e sa fie din Romania... Uite omule, asculta in fiecare zi stirile de la ora 17:00 pe ProTV si convinge-te ca ce ai zis mai sus a fost cea mai proasta afirmatie data saptamana asta.

| fightBack a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Cine ti-o zis asta?!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru fightBack):

Inseamna ca tu esti rau

| oprescudorin11 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

De acord.Atunci cui asumam caderea?

| Dumniezău a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Sa mori tu..Si daca dumnezeu asta a facut oameni buni, cum zici tu, de ce sunt crime in lume?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Dumniezău):

Din cauza unora ca tine

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru oprescudorin11):

Celui neascultator

| Dumniezău a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ce logica formidabila ai ma...da-i pe din afara.Ma cunosti atat de bine incat ai dreptul sa ma critici?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Dumniezău):

Pai daca vrei sa mor si nici tu nu ma cunosti inseamna ca esti cam idiot, daca nu vezi ca-ti raspund cum raspunzi tu

| fightBack a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ce nu pot sa realizeze cei care cred orbeste in Dumnezeu si iubirea crestina e ca un credincios nu e nici pe departe neaparat un om bun!

| fightBack a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Eu recunosc ca sunt rau si nu dau vina pe vreun zeu ca m-a facut sau nu asa! Mediul si experienta de viata + cateva aspecte genetice fac din tine ceea ce esti acuma!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru fightBack):

Asa e

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru fightBack):

Ai dreptate, dar te poti schimba, ai puterea sa zici NU

| sublime89 a răspuns:

Pai aia de care auzi toata ziua si din cauza carora mor mii de oameni in fiecare an. Adica islamistii. Satanistii nu pot concura cu ei la capitolul asta.

| oprescudorin11 a răspuns:

Orice grupare care nu sunt religia mea, care nu o aplica, care nu sunt practicanti sau care o contrazic, o consider(gruparea ), neacceptabila dar perfectionabila, poate.Eu sunt crestin ortodox.De-a lungul a milenii, stramosii mei m-au invatat Decalogul, aia inseamna cele 10 porunci, printre care una este ca sa nu judeci.Adica nu ne pierdem vremea decat cu rugaciuni, credinta. De restul se ocupa Bunul Dumnezeu.Si crede-ma ca se ocupa!

| Thunderstruck a răspuns (pentru oprescudorin11):

Sa-i omoram pe toti cei care nu sunt crestini ortodocsi, nu?

| fightBack a răspuns (pentru oprescudorin11):

Din pacate, si imi pare foarte rau ca s-o intamplat asta, stramosii tai nu te-au invatat sa gandesti! Si se vede ca nici tu nu te-ai sinchisit sa o faci...

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nu! Altfel ar dispare scopul ortodoxiei.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nu am zis asta. Am sugerat doar faptul ca a fi ortodcsi, aveti mai multe sanse de a muri onorabil. Sunteti si din alte secte oameni buni pe care Dumnezeul parintilor mei ii pazeste.
Daca te referi la cei rai, are grija dumnezeu de toti, noi ortodocsii nu ne manjim mana cu mizeria altora.

| oprescudorin11 a răspuns:

Cred ca orice extremist este extrem de rau.In orice domeniu. Nu exista termene de comparatie.

| ErrorFound a răspuns:

Islamistii sunt cei mai rai.
Satanistii...Hmm...
Extremistii sunt ok.

| suffarstar a răspuns:

Toti oamenii sunt rai.

| Miauti a răspuns:

Cred ca poza asta este raspunsul cel mai bun

http://www.religico.com/......-satan.jpg

| HueyFreeman a răspuns:

In general extremistii de orice fel.

| Kalla a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de satanisti.Sunt aia buni care se roaga la satana si la mai multi zei si nu fac rau nimanui si sunt cei acizi care omoara oameni si animale pentru sacrificii.Raspunsul meu este satanistii acizi.

| Theo94 a răspuns (pentru Kalla):

Acei satanisti "acizi" nu se lupta cu armata SUA si alte state care apartin NATO, nu sunt bombardati si urmariti de drone, asta nu inseamna ca tin ci cei ce i-ai mentionat tu, daca as tine cu cineva as tine cu islamistii.

| Kalla a răspuns (pentru Theo94):

Si eu prefer islamistii dar intrebarea spune "cine crezi ca este ai rau?" iar eu am raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satanistii sunt cei mai putin rai. Ai uitat sa adaugi crestiniiwinking Crestinii si islamistii sunt cei mai raihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu spun rau intr-un mod fondat. Crestinii si islamicii au avut unele dintre cele mai sangeroase razboaie din istorie. Stiu sa definesc cuvantul "rautate" nu iti face griji dar m-am simtit oarecum vizat de raspunsul tau. Nu neaparat daca un om dintr-o religie vizata nu este rau, majoritatea nu este formata din oameni rai. Peste tot sunt oameni rai dar acestia ies in evidenta prin razboaie si balci(oameni care se calca in picioare si arunca numa cu vorbe urate) la intalnirile religioase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care sunt mai multi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Islamici

| BlackSulphur a răspuns:

Crestinii, islamistii si evreii.

| Scarbo a răspuns:

Crestinii sunt mai rai ca satanistii, deci ar fi trebuit sa pui in loc de satanisti, crestini.

| Theo94 a răspuns (pentru Scarbo):

Esti intr-o tara cu religie crestina si esti ateu si nu prea iti zice nimeni nimic, la fel si cei care fac parte dintr-o secta (oricare ar fi), dar daca erai in arabia era alta poveste!

| Scarbo a răspuns (pentru Theo94):

Ou, desigur ca imi zic am primit de multe ori si amenintari...

Răspuns utilizator avertizat
| Dumniezău a răspuns:

Nu cred ca mai trebuie sa zic si eu ca i-ai omis pe crestini pentru ca ei sunt mai rai decat satanistii(o zic din experienta)...

| andreiush25 a răspuns:

Tampit

| fightBack a răspuns:

Crestinii sunt cei mai rai!