| anonim_4396 a întrebat:

Fantoma din trinitate este doar de decor? Toti o ardeti cu isus, dumnezeu si cam atat. Singura data cand mentionati de fantoma ii atunci cand ziceti "trinitate". Tot ziceti ca va inchinati lui isus si/sau lui dumnezeu dar de ce nu ziceti ca va inchinati si fantomei? Observ ca ii acordati atentie doar lui dumnezeu si lui isus.

17 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

N-ai inteles. Ei sunt monoteisti: cred in trei dumnezei; sau patru, mai nou.

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Ichigo a răspuns:

Pentru toate posturile din sectia religie, adevarul este acelasi... dumnezeu nu exista, Big Bang a creat lumea. Da, am si argumente dar nu ma apuc acum sa le explic pe toate, doar daca imi este cerut acest lucru in mod expres. In schimb va las acest documentar care explica absolut tot. http://www.youtube.com/watch?v=WQhd05ZVYWg

| unbaiatanonim a răspuns:

Care e diferenta dintre zeii mitologiei egiptene si dumnezeu? Ei bine in dumnezeu se crede si astazi, pe cand in acei zeii nu.