| Narfundo a întrebat:

Faptu ca ascultam melodii cu mesaje legate de sex,rasa,cruzime,durere din cauza unei iubiri,etc,faptul ca suntem interesati de toate religiile din lume si faptul ca citim si ajungem sa fim de acord cu tot felul de practici pagane precum yoga, meditatii inutile si conversatii cu energii, toate aceste lucruri nu ne fac pe noi niste mici satanisti?!

20 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Cine te obliga sa faci ce nu iti place? Daca iti place, da, esti un mic satanist laughing Trance-ul meu nu stie din astea, e pur o:-), deci sunt un ingeras o:-)

| Narfundo explică (pentru Mădă0611):

Un ingeras malefic? Adica satanista madalina

| Mădă0611 a răspuns (pentru Narfundo):

De ce un ingeras malefic? Muzica mea e linistitoare, pana si cea bumtzi ma linisteste. Informatiile mi le filtrez, "credinta" mea m-a ajutat sa inteleg oamenii, asa ca nici macar ei nu ma pot face sa fiu un ingeras malefic, ca ii evit e de bine, decat sa stau langa ei si sa ma enerveze cat sa trec cu tancul peste ei rolling on the floor))
o:-)

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Cred ca misticism e termenul corect.

| Zenit313 a răspuns:

Gusturile nu se discuta, doar faptele!
Asta este natura umana, sa cautam raspunsuri!

Nu stiu daca intrebarea este ironica...

| Narfundo explică (pentru Zenit313):

Natura umana mai zice de asemenea ca trebuie sa facem orgii sexuale in grup.Ne luam dupa pofte animalice?

| Zenit313 a răspuns (pentru Narfundo):

Ratiunea este ghidata de Instincte.
Instinctele sunt ghidate de Ratiune.

Este un echilibru perfect!

Esti liber sa faci cum,cui, cat, unde, cat si ce vrei tu atata timp cat nu iti faci rau tine si celor din jur.
Si sa faci totul responsabil si moderat, ca sa eviti dependenta! happy

| Narfundo explică (pentru Zenit313):

Pai nu ai cum sa faci cui, cat, unde, cat cum ai zis fara sa faci rau cuiva sau tie))

| Zenit313 a răspuns (pentru Narfundo):

Asta depinde de situatie,vezi la fata locului laughing

Poti sa faci orgii sexuale, dar cu prezervativ, nu de multe ori pentru ca nu este asa de sanatos pentru organism, sa nu violezi, sa te opresti cand trebuie sa te opresti..etc!

Un exemplu laughing

| tudorviorel a răspuns:

La televizor vedem la stiri violuri omoruri furturi, dar nu ne intereseaza, ne doare si sintem afectat atunci cind noi sintem implicat in astfel de evenimente, dar di ura rautate si razboi ce vrei sa fii,,,

| taximetristul a răspuns:

Mici satanisti? Sa nu-mi spui ca satanistii se inchina lui Satan ca e gresit!
Sunt un mic satanist, pentru poruncile lor, mult mai bune si intelepte decat cele 10 porunci.
ps.nu fac yoga, meditatii, etc

| Narfundo explică (pentru taximetristul):

Nu ti-am inteles raspunsul.Chiar trebuie sa citesc de 2-3 ori ca sa inteleg? Mi-ar placea sa fi mai explicit.Deci chiar nu inteleg.Aiurea de tine

| taximetristul a răspuns (pentru Narfundo):

Cand ai sa te faci mare, ai sa intelegi happy

| Narfundo explică (pentru taximetristul):

Lasa ca-s destul de mare amice.Reformuleaza sau spune clar ce vrei sa zici.

| taximetristul a răspuns (pentru Narfundo):

Ok, reformulez!
Sunt un mic satanist, dar nu pentru ce ai spus tu mai sus, ci pentru ca ader la "poruncile" lor (reguli):
http://www.bisericasatanista.org/......tului.html
Imi par mult mai ok decat cele 10 porunci, mai putin regula nr 7.
Treceti la satanism, oameni buni!

| Narfundo explică (pentru taximetristul):

Deci este asa cum am crezut de prima data.Bai nu pot sa cred ca vorbesc cu o astfel de mizerie.Mai esti si taximetrist.Rusine sa-ti fie, faci meseria de ras!

| taximetristul a răspuns (pentru Narfundo):

Stii ce ii spune Dracul lui Dumnezeu la telefon?
-HELLo...

| Zenit313 a răspuns (pentru taximetristul):

rolling on the floor)))))))))))))))

Buna asta....nu o stiam!

| Narfundo explică (pentru taximetristul):

Dz si dracul jucau table. Dracul spune.Domnule daca te bat te ft in cur. Apoi dracul pierde.Acum cand Domnul sa i-o bage ii prinde camasa la spate. Dracul de acolo! Stai Doamnee! Camasa! Camasaaaa. dar Domnul aaa Cam asa? Cam asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru taximetristul):

Deci tu esti satanist modern, eh cel spiritual se potriveste cu descrierea celor de mai sus: www.satanism.blogspot.ro